Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Ośrodek Reprezentacyjny WOT rozpoczął działalność

dm, UM Radom 2024-02-05 08:31:00

W Radomiu oficjalnie rozpoczął działalność Ośrodek Reprezentacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej. Uroczysta zbiórka z tej okazji odbyła się w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Ośrodek Reprezentacyjny WOT został powołany we wrześniu 2023 roku. W jego skład wchodzi orkiestra i formowana obecnie kompania reprezentacyjna. Jest  to jednostka, która zajmuje się zabezpieczeniem uroczystości państwowych i wojskowych zgodnie z ceremoniałem wojskowym oraz zabezpieczeniem przedsięwzięć promujących Wojska Obrony Terytorialnej. Siedzibę Ośrodka będzie dawny budynek szkoły przy ulicy Siennej. – Jesteśmy beneficjentem bardzo dobrej współpracy radomskiego władz Radomia i wojska. W efekcie, dzięki zaangażowaniu również Urzędu Wojewódzkiego, będziemy mogli przejąć budynek, który strona wojskowa będzie adaptowała. To była wzorowa współpraca. Chcemy być wizytówką Radomia nie tylko w Polsce, ale też w Europie i na świecie. Myślę, że będziemy wartością dodaną pod względem kulturalnym, promocyjnym i gospodarczym – mówił podczas uroczystości komendant Ośrodka, pułkownik Łukasz Baranowski.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski nie krył zadowolenia z ulokowania Ośrodka Reprezentacyjnego w Radomiu i zapewnił o woli dalszej współpracy. – Serdecznie dziękuję za miłe słowa skierowane do Urzędu Miejskiego i wszystkich, którzy mieli wpływ na dobre decyzje. Stoję na stanowisku, że im więcej jednostek centralnych w Radomiu, tym lepiej dla naszej radomskiej wspólnoty. Dlatego, kiedy tylko pojawiła się propozycja, natychmiast rozpoczęliśmy działania zmierzające do tego, by Ośrodek Reprezentacyjny WOT był mocno związany z naszym miastem. Już nawiązałem kontakt z wiceministrem obrony narodowej Cezarym Tomczykiem. Mam nadzieję, że zapadną dobre decyzje, bo potrzebne są pieniądze na remont siedziby Ośrodka. Mam nadzieję, że już tegoroczne spotkanie świąteczne odbędzie się w nowej siedzibie – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Uroczystą zbiórkę z okazji rozpoczęcia działalności Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej uświetnił koncert orkiestry WOT z udziałem artystów Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych