Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

Nowa wystawa w fotoplastykonie

dm 2022-07-22 16:20:00

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" w Radomiu zaprasza do obejrzenia nowej wystawy w fotoplastykonie umiejscowionym w parku im. Tadeusza Kościuszki.

Ekspozycja przygotowana została z okazji 100-lecia radomskiej "Tytoniówki", początkowo funkcjonującej jako fabryka Polskiego Monopolu Tytoniowego, później jako Zakłady Przemysłu Tytoniowego, dziś pod nazwą Imperial Tobacco Manufacturing Polska S.A.

-  W fotoplastykonie prezentujemy 25 fotografii. Od tych archiwalnych, ukazujących budowany zakład, przez zdjęcia z PRL-u, prezentujące wnętrze zakładu oraz jego pracowników, na współczesnych widokach fabryki kończąc. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Archiwum Państwowego w Radomiu, biblioteki cyfrowej "Polona" oraz Resursy Obywatelskiej. Wystawa jest efektem szerszej współpracy "Resursy" z Imperial Tobacco, która jak dotąd zaowocowała udostępnieniem do zwiedzenia fabryki uczestnikom imprezy pn. "Anima Urbis" oraz zaprezentowaniem we wnętrzach ośrodka, podczas Nocy Muzeów, ekspozycji prezentującej historię "Tytoniówki" - informują organizatorzy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych