Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

Noc Muzeów w Muzeum Wsi Radomskiej

dm 2022-05-12 17:31:00

Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza na Noc Muzeów 2022.

Potańcówka „Pod Dębem” przy muzyce wiejskich kapel

14 maja 2022 roku, od 16.00 do 21.00

Miłośnicy tradycyjnej muzyki wiejskiej będą mieli okazję posłuchać znanych i cenionych kapel. Do tańca będzie przygrywać Kapela Jana Wochniaka, jednego z najlepszych bębnistów w Polsce, pochodzącego z Wieniawy. Na scenie pod dębem usłyszymy także Kapelę Krzysztofa Rokicińskiego ze Starych Siekluk. Uznany harmonista zaprezentuje tradycyjne melodie i utwory regionu radomskiego.

Tego dnia zachęcamy też do spacerów po skansenie i zwiedzenia ekspozycji stałych i czasowych.

W kurniku z Konar zaprezentujemy wystawę „Stanisław Zieliński 1939-2022”. In memoriam” (otwarcie wystawy o godz. 15.00). Na wystawie obejrzeć można pamiątki po tym wybitnym i zasłużonym regionaliście, w tym min. maszynę do pisania, która posługiwał się od lat 70- tych. XX wieku. Życiorys, drogę zawodową oraz dorobek naukowy i zasługi w działalności społecznej prezentują plansze opracowane przez Renatę Metzger, dyrektora Powiatowego Instytutu Kultury. We wnętrzu zaaranżowanym na pracownię badacza z przełomu lat 70/80, z biurkiem i biblioteczką z epoki, wyeksponowane zostały dokumenty, fotografie, maszynopisy i rękopisy oraz książki ze zbiorów Stanisława Zielińskiego. Wystawę wzbogacają pamiątki po zmarłym niedawno naukowcu z kolekcji Tomasza Staniszewskiego.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych