Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

Muzyczne barwy jesieni w Resursie

dm 2022-11-29 15:51:00

Wprawdzie za oknami coraz śmielej objawia się zima, ale na scenie Resursy Obywatelskiej wciąż króluje jesień. Już 2 grudnia o godz. 19:00 odbędzie się wyjątkowy koncert „Muzyczne barwy jesieni” w wykonaniu Big Bandu Mundana.

Big Band Mundana powstał w roku 1993 z inicjatywy Zbigniewa Bidzińskiego, pod patronatem Fundacji Musica Mundana. Dwudziestoosobowa orkiestra ma na swoim koncie udział w kilkudziesięciu festiwalach krajowych i zagranicznych, skąd przywiozła wiele nagród i wyróżnień.

Tego wieczora na scenie Resursy pojawią się także wyjątkowi goście. Na skrzypcach zagra Marta Tomecka - absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Swe umiejętności doskonaliła na wielu warsztatach muzycznych w kraju i poza jego granicami. Skrzypaczka Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, dzięki której występowała na jednej scenie wraz z takimi artystami jak Andrea Bocelli, Justyna Steczkowska, Andrzej Piaseczny, Krzysztof Cugowski, Katarzyna Cerekwicka, Halina Mlynkova, Igor Herbut, Natalia Kukulska, Kayah i wielu innych. Grała także pod batutą między innymi Adama Sztaby, Tomka Szymusia, Marcello Roty czy Shih-hung Young'a.

Drugim z muzycznych gości będzie Piotr Zarzyka - absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zdobywał laury jako solista i kameralista na 69 konkursach i festiwalach muzycznych o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej oraz regionalnej. Na swoim koncie ma m. in. koncerty w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Występował jako solista z towarzyszeniem Radomskiej Orkiestry Kameralnej, czy ze Śląską Orkiestrą Dętą Kopalni Węgla Kamiennego. Swoje umiejętności instrumentalne doskonalił na międzynarodowych i ogólnopolskich kursach interpretacji muzycznej, podczas których pracował z wybitnymi pedagogami z kraju i Europy.

Bilety na koncert kosztują 10 zł. Wejściówki można nabywać w kasie Resursy oraz online za pośrednictwem portalu biletyna.pl.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych