Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

„Mosiężny rak znika” - spotkanie z Martą Trojanowską w Resursie

dm 2023-09-19 17:36:00

W najbliższą niedzielę, 24 września o godz. 11.00 w Resursie Obywatelskiej odbędzie się spotkanie autorskie z Martą Trojanowską wokół książki „Mosiężny rak znika”. To propozycja na spędzenie niedzielnego przedpołudnia dla całych rodzin, która zakończy się spacerem tematycznym po mieście.

Podczas spotkania Marta Trojanowska opowie o ciekawych historiach związanych z naszym miastem, które stały się inspiracją do napisania książki dla młodych czytelników pt. „Mosiężny rak znika”.

- Pooglądamy stare fotografie, dowiemy się, jak to było z prawdziwym tytułowym mosiężnym rakiem, poznamy bliżej radomskiego restauratora Stanisława Wierzbickiego, a potem wyruszymy na pełen niespodzianek i zaskoczeń krótki spacer po ulicy Żeromskiego. Popatrzymy na to, co znajduje się na elewacjach kamienic, no i oczywiście odwiedzimy radomskie krasnale. W końcu to od nich zaczyna się książkowa opowieść… - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych