Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

Międzynarodowy Dzień Teatru w Resursie

dm 2022-03-27 12:01:00

W najbliższy wtorek (29 marca) o godz. 18:00, działający przy naszym ośrodku Teatr Resursa, zaprasza na czytanie performatywne najnowszego tekstu Sebastiana Równego, pt. „Małecki szczeka” - informuje i zaprasza Maciej Zwierzyński z działu promocji Resursy Obywatelskiej.

Resursa Obywatelska

autor: https://resursa.radom.pl/

Tekst „Małecki szczeka” powstał na przełomie grudnia 2021 i stycznia 2022, specjalnie na potrzeby Teatru Resursa i jest na poły publicystyczną, na poły metaforyczną próbą zdiagnozowania granic wolności jednostki na tle wydarzeń i zmian społeczno-politycznych, zachodzących w Polsce i na świecie w ostatnim czasie.

Sebastian Równy (ur. w 1974 r. w Krakowie) – przez większość życia mieszka w Radomiu, ukończył filologię klasyczną na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował jako dziennikarz, redaktor, copywriter, nauczyciel, ostatnio – urzędnik zajmujący się radomską kulturą. Autor kilkuset felietonów i kilkudziesięciu opowiadań, które ukazywały się głównie w radomskich mediach („Miesięcznik Prowincjonalny”, „7 Dni”, „Słowo Ludu”, „Passa Radomska”, „Modelina”, cozadzien.pl). Jedno z nich – „Boguś” – zdobyło Grand Prix VI edycji Konkursu Literackiego Uniwersytetu Gdańskiego na Prozę. Napisał też kilka utworów na scenę (m. in. „Noc żywych trupów”, „Diabły”, „Tego nie ma w tekście!”, „Straszna Marysia”), większość z nich była nagradzana na ogólnopolskich konkursach dramaturgicznych.

Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.

Wstęp wolny.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych