Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

"Linie, kreski, siatki" w Łaźni

dm 2022-04-14 10:48:00

Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria "Łaźnia" zaprasza na wernisaż wystawy "Linie, kreski, siatki".

Na wystawie prezentowane są prace rysunkowe Andrzeja Brzegowego, Izabeli Kity, Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego, Aleksandra Olszewskiego, Jana Trojana i Apoloniusza Węgłowskiego. Artystów łączy specyficzne podejście do działania w tej dziedzinie twórczości.

Każdy z nich posługuje się linią/kreską, będącą wyłącznym środkiem wyrazu w ich dziełach. Jest to wybór podyktowany najczęściej potrzebą ograniczenia pola własnego działania do podstawowego elementu rysunkowego, by w ten sposób dotrzeć do istoty tej dziedziny twórczości. Wynika to także z konieczności skupienia się na konstrukcji i czytelności przekazu; odrzucenia tego typu działań, które wiązane są głównie z przekazem emocjonalnym.

Wystawa jest też dalszym ciągiem zawartości „Arterii“, rocznika Wydziału Sztuki z 2020 roku, poświęconego w większości zagadnieniom związanym z twórczością rysunkową. Zamieszczony tam tekst Tamary Książek omawiający osiągnięcia kilku artystów prezentowanych na wystawie jest dobrym wstępem do tej problematyki. To także okazja do promocji samej „Arterii“ i próba wejścia z pismem w szerszy obieg.

Wernisaż odbędzie się w piątek (22 kwietnia) o godz. 18:00 w galerii przy ul. Traugutta 31/33. Wystawa czynna będzie do 13 maja 2022 r.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych