Środa 12 czerwca
Janiny, Onufrego, Leona
RADOM aktualna pogoda

IX Wielki Test Wiedzy o Radomiu

dm 2022-02-22 13:13:00

Wielki Test Wiedzy o Radomiu od 2014 r. stanowi stały i rozpoznawalny element Kazików, święta ku czci patrona Radomia i diecezji radomskiej. Test od początku swego istnienia ma wymiar charytatywny - zwycięska drużyna ma honor przekazać pewną kwotę na rzecz wybranej przez nas instytucji.

Tak też się stanie w tym roku. Sponsorem nagrody w tegorocznym Wielkim Teście Wiedzy o Radomiu jest firma Tolen.pl.

Wielki Test Wiedzy o Radomiu spełnia także inne, nie mniej ważne zadania - edukuje w zakresie szerokiego spektrum funkcjonowania Radomia, jego historii i dnia współczesnego. A wszystko w atrakcyjnej formie zabawy, podczas której na równi z wiedzą, liczy się odrobina szczęścia.

Test składa się z czterech rund, po 10 pytań każda. Prawidłową odpowiedź na każde pytanie należy wskazać spośród czterech wariantów. Od początku w Wielkim Teście Wiedzy brały udział przede wszystkim drużyny reprezentujące różne instytucje, urzędy, stowarzyszenia czy władze miasta - chcemy, aby tak pozostało, ale zarazem w tym roku, po raz pierwszy, planujemy zorganizować I Mały Test Wiedzy o Radomiu.

Dedykujemy go rodzinom z dziećmi i chcemy, aby w atmosferze dobrej zabawy zmierzyły się z nieco innym zakresem wiedzy o naszym mieście - tym związanym z ich funkcjonowaniem w Radomiu, atrakcjami z których mogą korzystać, ale także z problemami, które napotykają w swojej codzienności. Mamy nadzieję, że ta forma zabawy na stałe wpisze się w Kaziki, a radomskie familie licznie stawią się w Resursie i podejmą wyzwanie sprawdzenia swojej wiedzy o życiu w grodzie nad Mleczną.

Dla rodzin przygotowaliśmy trzy rundy po 10 pytań – każde z trzema wariantami odpowiedzi. Dla najlepszych drużyn przewidujemy cenne nagrody – zwycięska rodzina otrzyma nagrodę finansową o wartości 500 zł – bon na zakupy w radomskim sklepie „Raffaello” mieszczącym się przy ul. Mickiewicza 5. Za tę kwotę będzie można nabyć m.in. ekologiczne farby oraz interesujące materiały służące do wykańczania i dekoracji wnętrz mieszkania.

Serdecznie zachęcamy do przesyłania zgłoszeń do obu Testów. Dokument powinien zawierać nazwę drużyny, personalia osób ją tworzących oraz telefon kontaktowy przynajmniej do jednego z członków zespołu. Drużyny chcące wziąć udział w Wielkim Teście Wiedzy o Radomiu muszą być trzyosobowe. Te pragnące bawić się z nami podczas Małego Testu Wiedzy o Radomiu mogą liczyć maksymalnie cztery osoby.

Zachęcamy aby zespoły rodzinne były wielopokoleniowe, tworzone zarówno z dziadków jak i rodziców oraz dzieci w wieku 5-18 lat. Regulaminy Wielkiego i Małego Testu Wiedzy o Radomiu dostępne są na stronie Resursy. Zgłoszenia przyjmowane będą do 25 lutego pod adresem: zgloszenia@resursa.radom.pl.

UWAGA! Liczba miejsc w obu Testach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Na wszelkie pytania związane z Testami odpowiedzi udziela pracownik Resursy - pan Paweł Puton. Telefon: 48 362 85 90 lub mailowo: pawel.puton@resursa.radom.pl.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych