Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Finał XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek ''Staropolskie Kolędowanie''

dm, radompowiat.pl 2021-12-27 11:30:00

Już w środę, 29 grudnia Starostwo Powiatowe zaprasza na finał XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”, które odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu przy ul. Młyńskiej 23/25. Muzyczną gwiazdą wydarzenia będzie zespół Gospel Rain.

Podczas eliminacji spotkaliśmy tylu wspaniałych artystów, że trudno było się zdecydować się, kogo zaprosić do finału. Ostatecznie więc do seminarium zaprosiliśmy aż 32 wykonawców (solistów, chórów, zespołów). Dlatego przesłuchania startują już o godz. 9.

Gwiazdą tegorocznego, jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie” będzie zespół Gospel Rain. Już 29 grudnia o godz. 17 w Wyższym Seminarium Duchowym w Radomiu grupa zaprezentuje program „Emmanuel. Pieśni o Narodzeniu”.

Gospel Rain to kilkudziesięcioosobowy zespół, tworzony przez charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów. Od wielu lat Gospel Rain jest wizytówką Lublina i Lubelszczyzny, uczestnikiem najbardziej istotnych wydarzeń muzycznych i festiwali m.in. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, telewizyjnych koncertów kolęd na Jasnej Górze, koncertu z okazji 40-lecia powstania Solidarności w Stoczni Gdańskiej czy koncertu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski w NOSPR w Katowicach.

Zespół jest jednym z najstarszych tego typu w kraju. Właśnie świętuje 30-lecie istnienia. Założycielem i liderem grupy jest Grzegorz Głuch – kompozytor, aranżer, wokalista, znany animator polskiego środowiska muzyki gospel.

Na gości finału naszego XX „Staropolskiego Kolędowania” czeka wyjątkowe widowisko. Koncert wypełnią dobrze znane polskie kolędy i pastorałki w aranżacjach łączących piękną, polską tradycję z nowymi trendami muzycznymi. Niezwykle oryginalnym pomysłem jest połączenie dobrze znanych i wyśpiewywanych tekstów kolęd z frazami – cytatami biblijnymi, wyjaśniającymi tajemnicę Narodzenia oraz spełnienia Bożej obietnicy nadejścia Emmanuela.

W styczniu 2022 roku ukaże się dwupłytowy album projektu, a goście naszego festiwalu, poznają go już 29 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Organizatorami festiwalu są: Powiatowy Instytut Kultury i Kuria Diecezji Radomskiej. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują: JE ks. bp Marek Solarczyk i starosta radomski Waldemar Trelka.

Niezawodni Partnerzy „Staropolskiego Kolędowania” to: Enea Wytwarzanie Sp. z o.o. i Zakłady Automatyki Kombud S.A.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych