Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Elektrownia zaprasza na autorskie oprowadzanie po wystawie

dm 2022-07-06 23:05:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu zaprasza w niedzielę, 10 lipca o godz. 13:00, na zwiedzanie wystawy „Woman Art. Power”, którą ze swojej perspektywy pokażą Agata Kus i Helena Stiasny.

Artystki opowiedzą m.in. o procesie tworzenia oraz swoich pracach prezentowanych na wystawie.

Agata Kus absolwentka i doktor Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Leszka Misiaka obroniła w 2012 r. W latach 2010–2016 była asystentką w prywatnym atelier Pauliny Ołowskiej. Zajmuje się głównie malarstwem i wideo. Jest laureatką wielu nagród i stypendiów, w tym zwyciężczynią Międzynarodowego Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 we Wrocławiu. W 2017 r. została nominowana do Nagrody „Spojrzenia” Deutsche Banku i Zachęty Narodowej Galerii Sztuki. W 2011 i 2018 r. była nominowana do stypendium szwajcarskiej Fundacji Vordemberge-Gildeward. W 2021 r. zdobyła pierwsze miejsce w rankingu Kompas Młodej Sztuki publikowanego na łamach Rzeczpospolitej. Współpracowała z wieloma instytucjami i galeriami w Polsce, Austrii i Paryżu. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach m.in. Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, Muzeum Narodowym w Gdańsku, Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie, kolekcji mBanku oraz w licznych kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Helena Stiasny – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom obroniła w 2020 r. na Wydziale Grafiki. Nagrodzona we Włoszech za malarstwo podczas VeniceLands ArtPrize 2019. Uczestniczka wystaw w Polsce i za granicą m.in . w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Kirgistanie. Autorka ilustracji (opublikowanych pod pseudonimem Ala Bankroft) do nagradzanej i przetłumaczonej na 6 języków książki Widziałam pięknego dzięcioła (Wydawnictwo Dwie Siostry). W malarstwie, przy pomocy autoportretu porusza tematykę kobiecej podmiotowości. Interesuje ją konfrontacja z ciałem i jego kulturowym wyobrażeniem na styku dziewczęcości i kobiecości. W swoich pracach odwołuje się do tradycji malarstwa europejskiego i obrazów archetypowych, poszukując kobiecej narracji w klasycznych motywach.

Na wydarzenie nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

Wystawa przeznaczona dla widzów dorosłych. Osoby niepełnoletnie zapraszamy tylko z opiekunami.

Wstęp - 6 zł.

Pełna informacja o wystawie www.mcswelektrownia.pl.

Ekspozycję można zwiedzać do 11 września (godz. otwarcia: wtorek – niedziela: 13.00 – 18.00).

Komentarze naszych czytelników

  • Lewackie lato

    2022-07-05 14:30:36

    Po Durczoku, Lisie i Kraśce może czas na całą prawdę o Olejnik?Podejrzewam, że jest tak samo wredna i toksyczna. Jeśli tak strasznie się zachowuje przed kamerami, to jaka jest bez kamer? Łagodna i miła?

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych