Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Elektrownia na weekend

dm 2023-02-22 15:54:00

W najbliższy weekend w Elektrowni będzie można nadal oglądać prace Moniki Chlebek, Dawida Czycza oraz Wiktora Gałki.

Wystawa „Suma naszych pragnień” w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu jest prezentacją twórczości trojga wyjątkowych artystów młodego pokolenia o już ugruntowanej pozycji w przestrzeni polskiej sztuki.

Monika Chlebek zwraca uwagę na znaczenie rzeczy „zwykłych”, obecnych obok nas w codziennym życiu, często niezauważalnych, a jednak jakże ważnych. Wiktor Gałka pochyla się nad koncepcją cyfrowych przestrzeni jako żywych „ekosystemów danych”. Opowiada o nowych, elektronicznych środowiskach, w których zanurzamy się coraz głębiej oraz o tym, jak w coraz szybciej digitalizującym się świecie ulegają przemianom nasze relacje z naturą. Alegoryczne malarstwo Dawida Czycza to ogromne, gęste sceny, w których narracja jest uparcie nieuchwytna. Postacie łączą się w zwarte kompozycje, jednocześnie pozostają oddzielone od siebie. Ironicznie przekonuje nas, że „życie to rozrywka”.

Artyści przenikliwie i inteligentnie zadają pytanie: „Czym są dzisiaj nasze pragnienia?”.

Wystawa czynna do 12 marca 2023 roku.

Grupy zorganizowane mogą skorzystać ze zwiedzania ekspozycji z przewodnikiem.

Wystawa czynna piątek: 10.00 – 18.00 (w piątki wstęp na wystawy bezpłatny)

Sobota – niedziela: 12.00 – 18.00

…………………………………………………………………………………………………...

Z kolei sympatyków kina studyjnego zapraszamy na komedię obyczajową pt. „PLAN NA MIŁOŚĆ”. Film opowiada historię Zoe, poszukującej prawdziwej miłości dokumentalistki, która szuka jej w aplikacjach randkowych, niestety z niepowodzeniem, co bardzo niepokoi jej matkę. Jest i Kazim, sąsiad i przyjaciel z dzieciństwa, który uważa, że sposób na miłość to małżeństwo zaaranżowane przez rodziców. Wkrótce para wybiera się na wspólną podróż do Londynu, gdzie Kazim ma poznać swoją wybrankę. 

Seanse: piątek – sobota (24 i 25.02), godz.17.45, niedziela (26.02), godz.20.00

Druga dobra pozycja w kinie studyjnym Elektrowni to dramat muzyczny pt. „TÁR”, z nominowaną do Oscara – Cate Blanchett ( pozostałe 5 nominacji: zdjęcia, montaż, najlepszy film, reżyseria, scenariusz). Wszechstronna, wybitnie utalentowana artystka zdaje się wieść perfekcyjne życie. Podziwiana w środowisku sztuki, oklaskiwana na międzynarodowych scenach zawodową karierę łączy z rodzinną codziennością. Jednak nawet w idealnie skomponowanym świecie da się usłyszeć fałszywe nuty.

Seanse: piątek – sobota (24 i 25.02), godz.19.45, niedziela (26.02), godz.17.15

Rodziców z dziećmi zapraszamy na film przygodowy (dubbing) pt. „Świat Bustera’.

Jedenastoletni Buster uwielbia swoje życie. Jest urodzonym optymistą, który wie, że czasem życie rzuca kłody pod nogi, ale przy odrobinie magii i dużej dawce miłości ostatecznie ze wszystkim można sobie poradzić. Zawsze chętnie pomaga młodszej kulejącej siostrze, rodzicom i swojemu dobremu przyjacielowi, panu Larsenowi, który tak jak Buster jest „mistrzem magii”. Tego lata chłopak ma nadzieję zostać gwiazdą pokazu talentów, ale jednocześnie ma całkiem sporo na głowie...

Seanse: piątek – sobota (24 i 25.02), godz.13.45

Szczegółowy kalendarz projekcji kina na stronie: www.mcswelektrownia.pl

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych