Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

Apetyt na Gombrowicza

dm 2022-07-01 14:15:00

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza w sobotę, 2 lipca na piknik artystyczny „Apetyt na Gombrowicza”. W programie monodram oparty na „Trans-Atlantyku” W. Gombrowicza oraz aż dwa świetne koncerty. Wystąpią Maja Kleszcz oraz zespół Muchy. Wstęp wolny.

Radek Zawadzki - Muchy

„Apetyt na Gombrowicza to jedno ze sztandarowych wydarzeń przygotowywanych przez Muzeum we Wsoli. Od początku istnienia placówki piknik odbywał się corocznie. Ale ze względu na pandemię w ostatnich latach nie mógł być organizowany. Teraz, po dwuletniej przerwie, impreza wraca.

- Znów mamy przyjemność zaprosić państwa na „Apetyt na Gombrowicza”. Mamy nadzieję, że tak jak my, jesteście złaknieni spektakli i koncertów w naszym pięknym, pałacowym parku – mówi Ewa Witkowska z Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

W ramach tegorocznego „Apetytu na Gombrowicza” muzeum przygotowało coś dla małych, średnich i dużych.

- W przypałacowym parku we Wsoli odbędą się warsztaty plastyczne, gry i zabawy dla dzieci. Dla najmłodszych muzeum przygotowało także zjeżdżalnie i inne przyjemności – mówi Ewa Witkowska.

Najważniejsze punkty tegorocznego pikniku artystycznego to monodram w wykonaniu Mirosława Wasiewicza oparty na powieści „Trans-Atlantyk” Witolda Gombrowicza oraz dwa świetne koncerty.

Monodram „Za-Tem-Oceanem” rozpocznie się o godzinie 17.00. W tym kameralnym przedstawienie aktor Mirosław Wasiewicz animuje przedmioty codziennego użytku i wciela się w bohaterów powieści „Trans- Atlantyk” (Gonzalo, Tomasz, Radca, Poseł-Minister, Ignac). Spektakl opowiada zarówno o świecie współczesnym Gombrowiczowi, jak i o naszych czasach. Język powieści, humor i groteska prowokują, obnażają nasze narodowe wady i dotykają spraw najistotniejszych.

Tuż po monodramie, o godzinie 18.15 na plenerowej scenie swój koncert rozpocznie Maja Kleszcz. Artystka przez prasę i krytyków uznawana jest za jedną z najlepszych polskich wokalistek. Przyciąga charyzmą i unikalnym głosem, który nie pozostawia obojętnym, wywołuje najgłębsze emocje i pozwala uwierzyć, że nawet dziś możliwa jest bezkompromisowa wiara w sztukę. 14 nagranych płyt, ponad 20 realizacji teatralnych, setki koncertów i wiele nagród to jej najlepsza wizytówka. We Wsoli Maja Kleszcz zagra utwory z dwóch swoich programów: „B.L.UES” – poema Bogdana Loebla z muzyką Tadeusza Nalepa i Wojciecha Krzaka oraz „Osiecka De Luxe” – przeboje Agnieszki Osieckiej w stylu retro.

Po niej koncertową scenę przejmie zespół Muchy. Ich koncert rozpocznie się o godzinie 19.30. Po siedmiu latach milczenia, w 2021 roku zespół wrócił w wielkim stylu albumem „Szaroróżowe”. Płyta zachwyciła krytyków i słuchaczy, czego dowodem jest statuetka Fryderyk 2022 w kategorii album roku rock. Teksty celnie, choć nie wprost opisują kondycję obecnych czasów; ta opisywana rzeczywistość raczej różowa nie jest. To dobre utwory na złe czasy – jak mówią koneserzy tej muzyki.

Piknik artystyczny „Apetyt na Gombrowicza” odbędzie się w sobotę, 2 lipca, w przypałacowym parku, w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

Wstęp wolny. Dojazd do Wsoli bezpłatnym autobusem, który odjedzie z z Radomia, z przystanku Chrobrego/Czysta (obok galerii handlowych, kierunek Michałów). Muzeum zaplanowało dwa kursy – pierwszy o godzinie 16.30, drugi o godz. 18.00. Powrót do Radomia tym samym autobusem, ok. godz. 21.30

Program pikniku „Apetyt na Gombrowicza:

Godzina 17.00 – Za-Tem-Oceanem. Monodram Mirosława Wasiewicza.

Godz. 18.15 – Maja Kleszcz (koncert)

godz. 19.30 – MUCHY (koncert)

Komentarze naszych czytelników

 • ******** *********

  2022-06-30 09:38:20

  A my mamy smaka dowalić z buta piSowi ******** i **********ć

 • Lewackie zboki

  2022-06-30 10:07:40

  Gombrowicz to zbpczeniec jak ten co powyżej  pisze

 • ****ć PO i TVN

  2022-07-01 12:26:40

  Dowalić to sobie możesz srake w gacie internetowy napinaczu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych