Środa 12 czerwca
Janiny, Onufrego, Leona
RADOM aktualna pogoda

Anima Urbis 2022. Dusza Miasta

dm 2022-04-26 17:35:00

W najbliższą sobotę (30 kwietnia) Resursa Obywatelska zaprasza na pierwszą z dwóch planowanych na ten rok imprez pn. "Anima Urbis" czyli Dusza Miasta.

Wszystko rozpocznie się przed dawnym budynkiem Fabryki Broni

- Spotkamy się w przeddzień Święta Pracy, aby wspólnie bawić się pod hasłem "Pochód ludzi dobrej roboty". Chcemy zabrać mieszkańców naszego miasta w sentymentalną podróż szlakiem najsłynniejszych radomskich zakładów przemysłowych, przypominając w sposób lekki i niebanalny dzieje industrialnego Radomia, a także opowiedzieć o wytwarzanych tutaj produktach, które można było znaleźć w całym bloku wschodnim. W trakcie wędrówki spróbujemy odnaleźć ten właśnie, znikający na naszych oczach, fragment miasta i nim się zachwycić. Jak zwykle na uczestników naszej wieczornej imprezy, w każdym odwiedzonym miejscu, czekać będą atrakcje kulturalne, które nawiązywać będą do czasów minionych - informują organizatorzy.

Wszystko rozpocznie się o godz. 19.00 przed dawnym budynkiem Fabryki Broni przy ul. Przemysłowej, gdzie uczestnicy, na dobry początek imprezy, przejdą nieco szalone przeszkolenie z bezpieczeństwa i higieny pracy, przygotowane przez członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. Ok. godz. 20.00 przy ul. Marywilskiej, na terenie dawnej Fabryki Płytek "Marywil" odbędzie się pokaz laserowy, a następnie w hali "Aga Sport" wyświetlony zostanie film dokumentalny w reż. Pawła Putona pt. "Po prostu Marywil", opowiadający historię zakładu.

- Bliskość biurowca dawnej "Blaszanki", w której produkowano emaliowane garnki zainspirowała nas do zaproszenia na tegoroczną Animę Marcina Lemiszewskiego - wybitnego perkusistę oraz pedagoga, który na garnkach, przy pomocy drewnianych łyżek, zagra melodie popularnych do dziś utworów z PRL-u. Przystanek trzeci to róg ul. Tytoniowej oraz 1905 Roku. Ok. godz. 21.00, na tle ruin po dawnym "Polmetalu" grupa śmiałków, pod bacznym okiem specjalistów od BHP, da pokaz gaszenia płonącego na patelni oleju oraz pokaże, dlaczego nie wolno tego robić wodą. Na extra mocny finał zapraszamy do "Tytoniówki" - dodają przedstawiciele Resursy.

O godz. 21.00 zwiedzimy fragment fabryki oraz słynną wartownię, gdzie znajduje się wystawa poświęcona 100-letniej historii radomskiej wytwórni papierosów. Będzie to także jedyna i niepowtarzalna okazja żeby zobaczyć wszystkie marki papierosów produkowanych tam na przestrzeni lat. W trakcie oprowadzania gospodarze miejsca ogłoszą konkurs, w którym do wygrania będzie m.in. 10 wejściówek uprawniających do indywidualnego zwiedzania całej fabryki z przewodnikiem. Imprezę zakończy koncert radomskiego zespołu Amaranth grającego energiczną muzykę rockową. Grupa zaprezentuje autorskie kompozycje oraz covery legend rock'n'rolla.

Na wszystkich gości naszej imprezy, którzy dotrwają z nami do końca czekać będzie wojskowa grochówka wydawana z kuchni polowej. Partnerami wydarzenia są Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP oraz Stowarzyszenie Droga Mleczna. Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny - mówi na zakończenie Maciej Zwierzyński z Resursy.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

  • Jarek dr Prezes specjalista BHP

    2022-04-26 14:40:48

    Czy Pan Skurkiewicz z Suskim zostali do wykładu profesorsko profesjonalnego zaproszeni.  Może być bardzo ciekawie.  Będą sie czuli jak u siebie za PRL-u w domu

  • Jarek dr Prezes specjalista BHP sala BHP

    2022-04-26 14:41:19

    Czy Pan Skurkiewicz z Suskim zostali do wykładu profesorsko profesjonalnego zaproszeni.  Może być bardzo ciekawie.  Będą sie czuli jak u siebie za PRL-u w domu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych