Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Amfiteatr zaprasza na warsztaty technologiczne

dm, MOK "Amfiteatr" 2022-03-31 14:53:00

W kwietniu radomski Amfiteatr przygotował szereg aktywności skierowanych do różnorodnych grup odbiorców. - Podczas pierwszego weekendu miesiąca postawiliśmy na warsztaty: plastyczne oraz poświęcone technologii - poinformowali organizatorzy.

Pracownia Nowych Mediów

02.04 | 14:00

#otwarta Pracownia – odkryj możliwości Pracowni Nowych Mediów

Dołącz do najbardziej technologicznie – zakręconej Pracowni w Radomiu! Przed nami bezpłatne, w pełni otwarte zajęcia w pracowni telewizyjnej i radiowej! Zajęcia kierujemy do młodzieży i dorosłych, a do dyspozycji słuchaczy oddajemy wirtualne studio w oparciu o technologię green-screen. Ponadto! Kamery telewizyjne, kamery 360, studio montażowe Adobe Premiere i studio radiowe. Zainteresowani skorzystają z bezpłatnej konsultacji z instruktorem odnośnie zajęć i możliwości zapisu na regularne warsztaty!

Warsztaty otwarte odbędą się w Pracowni Nowych Mediów (poziom -1) w budynku Amfiteatru przy ul. Daszyńskiego 5. Wstęp wolny! Prowadzi Krzysztof Ziembicki – instruktor, ekspert realizacji telewizyjnej w Pracowni Nowych Mediów.

03.04 | 10:00 i 12.00

Wkręć się w sztukę: G jak van Gogh

Vincent van Gogh to holenderski malarz, postimpresjonista. Był twórcą tak znanych prac, jak jak „Słoneczniki”, „Gwieździsta noc”, a także wielu autoportretów – w sumie około 2000 dzieł. Chociaż zmarł w młodym wieku i nie był doceniany za życia, to wpisał się w kanon najważniejszych światowych artystów. W Amsterdamie powstało muzeum poświęcone jego twórczości.

W spotkaniu z cyklu Wkręć się w sztukę – zobaczymy znane i poznamy mniej znane prace artysty. Warsztat skupi się na rysunku martwej natury inspirowanej twórczością van Gogha. Spotkanie poprowadzi Radek Kowalik – Pan od Plastyki.

Warsztaty rozpoczynają się o godz. 10.00 i 12.00

Wstęp płatny: 15 zł – bilet pojedynczy, 30 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły). Bilety dostępne na stronie www.biletyna.plhttps://biletyna.pl/spektakl/WKREC-SIE-W-SZTUKE-G-JAK-VAN-GOGH

Wejściówkę kupisz także w dniu wydarzenia w kasie przy Daszyńskiego 5 (płatność tylko gotówką). Liczba miejsc ograniczona!

07.04 | 18:00

Podcast: Radom miasto przyszłości – #Kultura offowa

Cykl podcastów “Radom – Miasto przyszłości” jest dobrym pretekstem do rozmowy o Radomiu, o tym jak może lub powinien wyglądać za kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Tematem najbliższego podcastu będzie kultura offowa. Gośćmi Pawła Błacha będą Marcin Fortuna i Grzegorz Bartos.

Czym jest kultura offowa? Jaką rolę odgrywa w Radomiu? Jak ją wspierać? Na te i wiele innych pytań spróbują odpowiedzieć Marcin Fortuna i Grzegorz Bartos w podcaście Pawła Błacha.

Marcin Fortuna – aktor sceny off, performer (nagroda Jana Peszka za spektakl „Audiencja” w 2017 r., II nagroda w Konstelacjach Teatralnych za spektakle „Audiencja” oraz „Łysa Śpiewaczka” w 2016 r., 4 nagrody i wyróżnienia za spektakl „Pieśń humbaka” MOTYF 2022 r. Tychy, OFMAT 2021 r. Kraków, Teatralna Majówka 2021 r. Środa Wkp.). Redaktor radomskiego zina „Bunkier”. Muzyk projektów: Sordina Trąb Yerycha, Manekin Tango, MIR.

Grzegorz Bartos – pisarz, dramaturg z radomskich Plant i undergroundowy radomiak. Autor powieści „Czapki z głów”, „Anarchiści”, „Rozdział zamknięty”, „Opowieść o dwóch meczach i morderstwie”, „Nigdzie teraz, teraz tutaj”, „Cukiereczek” oraz „Zadymiarze”. Redaktor radomskiego zina „Bunkier”. Nagradzany w konkursach dramaturgicznych. Dwukrotnie nominowany do Radomskiej Nagrody Kulturalnej.

Podcastu mogą Państwo posłuchać na Facebooku: www.facebook.com/amfiteatr.radom. Audycja zostanie wyemitowana w dniu wydarzenia.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych