Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Amfiteatr zaprasza na cztery wydarzenia

dm, MOK "Amfiteatr" 2023-01-18 15:31:00

MOK "Amfiteatr" zaprasza na cztery wydarzenia, m.in. "Spotkania a nauką" czy "Wkręć się w sztukę".

19.01 | 18:00
Spotkania z nauką: Człowiek modyfikowany genetycznie – rozmowa z prof. Pawłem Golikiem

Tematem najbliższego wydarzenia będzie modyfikacja genetyczna człowieka. Czy można redagować genomy ludzi? Jakie mogą być tego konsekwencje? Czy to sfera fantastyki naukowej, czy nauki? O zagadnieniu opowie prof. Paweł Golik. Rozmowę poprowadzi Paweł Błach – pomysłodawca cyklu.

Prof. Paweł Golik – genetyk i biolog ewolucyjny, wykładowca na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektor Instytutu Genetyki i Biotechnologii. Popularyzator nauki. Zajmuje się m.in. badaniem funkcji i ewolucji kodowanych jądrowo białek zaangażowanych w metabolizm RNA w mitochondriach, a także wykorzystaniem drożdży do modelowania ludzkich chorób związanych z zaburzeniami jądrowej kontroli ekspresji genomu mitochondrialnego. Przewodniczący Rady Upowszechniania Nauki PAN.

O sobie pisze tak: Od dawna w nauce pociągały mnie zagadnienia leżące na styku różnych tematyk i dyscyplin (…). Opowiadam młodym humanistom o ewolucji i genetyce, a także uczestniczę w projektach łączących biologię ze sztuką. W nielicznych wolnych chwilach zajmuję się zbyt licznymi hobby – obserwuję gwiazdy i ptaki, żegluję, dłubię w obwodach elektronicznych. Służę dwójce domowych kotów.

WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc ograniczona!

20.01 | 19:00

Kręgi bębnów – 3 Miejsce

To spotkania zaplanowane dla osób, które po prostu chcą dobrze spędzić czas, bawiąc się rytmem, poznając podstawy gry na instrumentach etnicznych w atmosferze grupowej współpracy, odpoczynku i eksperymentowania z muzyką. Badania naukowe wskazują na pozytywny wpływ wspólnotowej gry na bębnach na samopoczucie – udział w wydarzeniu to zatem ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy chcą się oderwać od codzienności i zrelaksować.

BILETY WSTĘPU: 35 zł. Bilety dostępne na www.biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru (płatność gotówką). Zachęcamy do wcześniejszego zakupu wejściówki – w miejscu wydarzenia nie będzie możliwości kupna biletu: https://biletyna.pl/inne/KREGI-BEBNOW-3-MIEJSCE

21.01 | 11:00
Halo, Ziemia! Spacer ornitologiczny, warsztaty budowania karmników

Halo, Ziemia! To cykl poświęcony zagadnieniom ekologii. Amfiteatr zaprasza na spacer edukacyjny, podczas którego pod bacznym okiem ornitologa Jacka Słupka będzie można wypatrywać ptaków, a także dowiedzieć się, w jaki sposób prawidłowo je dokarmiać.

Spacer rozpoczynamy od parku Stary Ogród, przy ul. Mireckiego 12, zbiórka – przy oczku wodnym a zakończy się w Amfiteatrze, gdzie odbędą się warsztaty z robienia karmników dla ptaków. Koniecznie zabierz ze sobą lornetkę i wygodne buty!

Jacek Słupek – od lat szerzy wśród mieszkańców Radomia wiedzę na temat ptaków. Ale nie tylko – gdy trzeba, ratuje je. Jest przyrodnikiem, ornitologiem, członkiem Radomsko-Kieleckiego Towarzystwa Przyrodniczego. Jest niestrudzonym popularyzatorem ochrony przyrody.

Spacer – WSTĘP WOLNY.

BILETY WSTĘPU na warsztaty: 10 zł. Bilety dostępne na www.biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru (płatność gotówką). Zachęcamy do wcześniejszego zakupu wejściówki – w miejscu wydarzenia nie będzie możliwości kupna biletu. Jeden zakupiony bilet upoważnia do wykonania jednego karmnika: https://biletyna.pl/inne/Halo-Ziemia-Spacer-ornitologiczny-warsztaty-budowania-karmnikow

Miejsce zbiórki osób chętnych na spacer – Park Stary Ogród
Warsztaty – ul. Śniadeckich 2

Sponsorem warsztatu jest realizator Osiedla Idea.

22.01 | 10:00
Wkręć się w sztukę: L jak Lempicka


Bohaterką spotkania będzie Tamar Łempicka – artystka największego światowego formatu, szeroko znana jako de Lempicka – gdyż większość swojego życia spędziła poza granicami Polski. Na stałe zamieszkała w Nowym Jorku, gdzie kariera malarki rozwinęła się niezwykły sposób. Jej obrazy utrzymane w nurcie art déco to głównie portrety kobiet w przeróżnych kontekstach. W 2018 r. jej obraz “La Musicienne” został sprzedany na aukcji w Nowym Jorku za ponad 9 mln $, stając się najwyżej wylicytowanym na ten czas obrazem polskiego artysty w historii. Na spotkaniu “Wkręć się w sztukę” z Panem od Plastyki poznamy sylwetkę artystki oraz jej obrazy. Zainspirowani jej stylem stworzymy swoje wyjątkowe prace oparte na formach graficznych i rysunku, idealne do domowej galerii.

Warsztaty poprowadzi Radek Kowalik – znany jako Pan od plastyki – arteterapeuta, fotograf, kulturoznawca, animator kultury, gospodarz Domu Entuzjastów Sztuki, Kultury, Arteterapii.

Formuła rodzinnych warsztatów artystycznych sprzyja wzmacnianiu więzi między uczestnikami, kreatywnemu rozwiązywaniu trudności związanych z działaniami twórczymi, ćwiczeniu komunikacji i rozwijaniu umiejętności pracy w zespole. Twórcza ekspresja jest narzędziem do redukcji napięcia, a także rozwoju małej motoryki dziecka.

Wydarzenie familijne dla uczestników od lat 4.

BILETY WSTĘPU: 20 zł – bilet pojedynczy, 40 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły). Bilety dostępne na www.biletyna.pl. Wejściówkę kupisz również w dniu wydarzenia w kasie przy Daszyńskiego 5 (płatność tylko gotówką): https://biletyna.pl/inne/Wkrec-sie-w-sztuke-L-jak-Lempicka
Liczba miejsc ograniczona.

Komentarze naszych czytelników

 • RADOM to PIS +++++

  2023-01-18 19:55:27

  POwiatowe ,,wydarzenia,, POwiatowe POpierdułki

 • RADOM to PIS +++++

  2023-01-18 19:55:38

  POwiatowe ,,wydarzenia,, POwiatowe POpierdułki.

 • YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA.

  2023-01-18 19:58:24

  TVN KŁAMIE.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych