Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

39. Retrospotkanie. O radomskich ulicach

dm 2022-05-10 22:32:00

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" wraz ze społecznością facebookowego profilu "Radom. Retrospekcja" zapraszają w najbliższy wtorek, 10 maja o godz. 18:00, na 39. Retrospotkanie.

ul. Żeromskiego

autor: UM Radom

- Tym razem porozmawiamy o radomskich ulicach, o ich historii, o nazewnictwie oraz o polityce zmieniania nazw przez zaborców i okupantów. Odpowiemy na pytania: dlaczego ulica Rwańska nazywa się… Rwańska, jak dawniej nazywany był radomski Rynek czy Plac Jagielloński, czemu ulica Lubelska stała się ulicą Stefana Żeromskiego, gdzie znajdowały się ulice Stadionowa, Techniczna czy Piaski? W trakcie spotkania opowiemy o tym, które ulice w mieście są najstarsze, a także spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, czy w Radomiu istnieje jakaś przemyślana polityka związana z nadawaniem nazw poszczególnym ulicom i ich grupom. Prześledzimy zmiany w przebiegu niektórych ulic naszego miasta oraz pokażemy jakie pamiątki pozostawił w tym obszarze okres PRL-u. Całość okrasimy pokazem archiwalnych zdjęć ukazujących radomskie arterie - informują i zapraszają organizatorzy.

Wstęp na wydarzenie wolny.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

 • QULWA

  2022-05-07 16:03:02

  RADOM to PiS NIE KOMENTUJE. HISTORII ULIC NIE ZNA PiSSDA NĘDZA.  JESCZE NAROGOWA NOWOTKI I DZIERŻYŃSKIEGO NA WNIOSEK PODLEWSKIEGO POWRÓCI

 • Białe Audi

  2022-05-07 20:50:32

  Ciekawe czy o Torfowej POwiedzą co ją mieli utwardzać a rozbabrali i zostawili a Puton wali w bola a to człowiek Witkowskiego.

 • lucjan.

  2022-05-07 23:52:57

  J+++ć ZD-radzieckie KOrwy z Brukseli.

 • historyk

  2022-05-08 07:54:43

  Organ propagandowy PO który w ramach budżetu obywatelskiego reaktywował lewaków i sentyment do PRL. Oficjalnie wielu ludzi PO odcina się od POskomunistów. Nieoficjalnie dalej z POskomuną współpracują na rzecz Witkowskiego. 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych