Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

38. Retrospotkanie. O sanktuariach diecezji radomskiej

dm 2022-04-11 14:20:00

Już 12 kwietnia o godz. 18:00 w Sali Kameralnej Resursy Obywatelskiej odbędzie się 38. Retrospotkanie.

Wnętrze Resursy Obywatelskiej

- Tym razem w okresie przedświątecznym postanowiliśmy wyjść nieco z samego miasta i powędrować pielgrzymim szlakiem sanktuariów diecezji radomskiej. Jest ich dokładnie 13 i z pewnością nie wszystkie są znane, dlatego jesteśmy pewni, że ich prezentacja będzie dla radomian ciekawa, a może i zaskakująca - informują organizatorzy.

Miejsca święte diecezji radomskiej kryją w sobie różnorodne bogactwo treści religijnych, historycznych i artystycznych. O swoich wrażeniach ponad rocznego pielgrzymowania do każdego z 13 diecezjalnych sanktuariów opowie Paweł Puton, który swą relację opublikował w drugim numerze „Filokartysty Radomskiego”.

Każdy kto przybędzie na spotkanie otrzyma darmowy egzemplarz pisma. Będzie też możliwość nabycia specjalnego zestawu pocztówek ukazujących sanktuaria diecezji radomskiej, jaki w ramach Radomskiej Inicjatywy Pocztówkowej przygotował autor.

Z kolei Grzegorz Siek z portalu Radom.Retrospekcja przywoła garść relacji prasowych z przełomu XIX i XX w. o tym jak radomianie do wybranych sanktuariów pielgrzymowali i jakie atrakcje czekały na nich na odbywających się tam odpustach.

Wstęp wolny.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych