Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

33. Retrospotkanie w Resursie

dm 2021-11-06 10:59:00

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" wraz ze społecznością skupioną wokół facebookowego profilu "Radom. Retrospekcja" zapraszają w najbliższy wtorek, 9 października o godz. 18:00, na kolejne Retrospotkanie.

Miesiąc listopad kojarzy się głównie z szarością i przygnębieniem wywołanym bardzo szybko zapadającym zmrokiem. Żeby umilić przejście przez ten niełatwy czas postanowiliśmy go nieco rozweselić i ubarwić.

A nic nam w tym lepiej nie pomoże niż prezentacja kolorowych światów utrwalonych na radomskich mozaikach. Stanowią one przykład porywających i fascynujących dekoracji plastycznych, charakterystycznych szczególnie dla okresu PRL.

Feeria barw i blask bijący od poszczególnych mozaikowych dzieł sztuki pozwoli uczestnikom Retrospotkania choć na chwilę oderwać się od nużącej rzeczywistości i przenieść w świat fantazji.

Podczas spotkania Paweł Puton przywoła przykłady radomskich mozaik sakralnych, z kolei Marta Trojanowska szczegółowo zaprezentuje mozaiki świeckie powstałe w naszym mieście w latach powojennych. Zdobią one zarówno zewnętrzne elewacje, jak i wnętrza różnych obiektów użyteczności publicznej, urzędów, czy fabryk. Nie zabraknie prezentacji archiwalnych zdjęć tych mozaikowych realizacji, które nie dotrwały do naszych czasów. Przygotowaliśmy też kilka niespodzianek.

Każdy, kto chce się dowiedzieć czegoś więcej o tym jak dużo mozaik powstało w Radomiu, kto je tworzył, albo jak wielką powierzchnię zajęłyby wszystkie złączone w całość – musi z nami być! Liczymy także na dodatkowe informacje o nieznanych radomskich mozaikach, którymi zechcecie się Państwo z nami podzielić.

Resursa Obywatelska

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych