Piątek 1 marca
Antoniego, Radosława, Albina
RADOM aktualna pogoda

Znamy laureata konkursu kompozytorskiego Arboretum

dm, UM Radom 2023-12-11 13:48:00

Alessandro Grego z Włoch, autor kompozycji „El mar de l’eterno”, zwyciężył w V Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Krzysztofa Pendereckiego „ARBORETUM”. 

Nagrodę publiczności zdobył Polak Marcin Jachim za utwór „Fantazja na orkiestrę smyczkową”. W tym roku kompozytorzy z całego świata zgłosili do konkursu 94 partytury. Jurorzy zakwalifikowali do ścisłego finału sześć z nich. Finałowych utworów, w wykonaniu Radomskiej Orkiestry Kameralnej, można było wysłuchać w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych.

– Pamiętam słowa Krzysztofa Pendereckiego, który stwierdził, że Radom jest najlepszym miejscem do organizacji tego konkursu. Cieszę się, że nasze miasto może być miejscem, w którym w sposób szczególny wspominamy wielkiego polskiego kompozytora. Słowa maestro są dla mnie też wielkim zobowiązaniem, do tego by rozwijać radomską kulturę, a przede wszystkim rozwój młodych talentów – mówił podczas finałowego koncertu prezydent Radosław Witkowski.

W tym roku Arboretum wróciło do Radomia po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią oraz śmiercią Krzysztofa Pendereckiego – patrona i głównego jurora konkursu. W rolę przewodnicząc

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych