Czwartek 22 luty
Małgorzaty, Marty, Piotra
RADOM aktualna pogoda

Wystawa "Beksiński w Radomiu" otwarta

dm, UM Radom 2023-03-19 10:30:00

W Kamienicy Deskurów można już oglądać wystawę prezentującą niezwykłą twórczość Zdzisława Beksińskiego, jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych artystów.

Na wystawie przygotowanej przez Resursę Obywatelską, dzięki uprzejmości Muzeum Okręgowego w Toruniu oraz Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy jest prezentowanych osiem oryginalnych i nieznanych szerszej publiczności obrazów artysty ukazujących jego wyjątkowy i metafizyczny świat.

Jest też kilkadziesiąt fotografii, fotomontaży i grafik komputerowych wraz z obszerną wystawą multimedialną „Human Condition” Beksiński Multimedia Exhibition, która zabiera zwiedzających w klimatyczną podróż przez twórczość artysty. Poprzez doświadczenia VR można odbyć drogę „do środka” obrazów Zdzisława Beksińskiego. Na wystawę został przygotowany również specjalny pokaz obrazów w 3D. Ekspozycję będzie można oglądać do 4 czerwca.

Bilety można nabywać online na stronie www.beksinskiwradomiu.pl. Wejściówki są dostępne również na miejscu, w Kamienicy Deskurów. 

Komentarze naszych czytelników

  • Witkowski dalej zmienia Radom

    2023-03-19 10:52:22

    Pan mecenas kultury Leszek Ruszczyk nic z tego malarstwa nie kuma

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych