Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Wracają Retrospotkania w Resursie. Na początek historia radomskiego malarza

dm 2023-10-04 12:28:00

Po wakacyjnej przerwie wraca cykl spotkań dla miłośników historii naszego miasta, czyli popularne Retrospotkania w Resursie Obywatelskiej. Zaplanowane na 10 października o godz. 18.00 wydarzenie będzie poświęcone artyście – Władysławowi Szulcowi.

W okresie międzywojennym był jednym z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych radomskich malarzy. Choć sztukę tę uprawiał najprawdopodobniej bez artystycznego wykształcenia, korzystając z wrodzonego talentu, jego obrazy cieszyły się wielkim zainteresowaniem i ponad setka z nich trafiła na widokówki ówczesnego potentata dystrybucyjnego – Polskiego Towarzystwa Księgarń Kolejowych „Ruch”. Dzięki swym pocztówkowym widokom miast Polski Władysław Szulc (1874-1933) był znany w całym kraju.

- Niestety, po latach pamięć o tym radomskim artyście niemalże zaginęła. Najwyższy zatem czas ocalić go od zapomnienia, przywołać te szczegóły z jego biografii, których udało się dociec, no i – przede wszystkim – zaprezentować jego jakże ciekawy dorobek malarski. A jest ku temu nie lada okazja – w tym roku minęła 90. rocznica śmierci artysty – mówi Paweł Puton z Resursy Obywatelskiej.

Osoby, które przybędą na spotkanie, otrzymają pocztówkową reprodukcję jednego z obrazów Władysława Szulca, ukazującego znany radomski zabytek.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych