Środa 6 grudnia
Mikołaja, Jaremy, Leontyny
RADOM aktualna pogoda

Wieczór z kulturą żydowską w Łaźni

dm 2022-03-16 11:34:00

Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria "Łaźnia" zaprasza na wieczór z kulturą żydowską, który odbędzie się w piątek (18 marca) o godz. 18.

Marcin David Król

Wieczór przy szabasowych świecach. Zapraszamy na wieczór szabatowy. W programie świętowanie Szabatu przy muzyce, poezji, modlitwach z tradycji żydowskiej, a także wspólne śpiewanie pieśni szabatowych. Spotkanie poprowadzi Marcin David Król. Wieczór jest współorganizowany przez fundacje "Kultura dla tolerancji" oraz "Jewish revival in Poland" - informują i zapraszają organizatorzy.

Marcin David Król – muzyk Radomskiej Orkiestry Kameralnej grający na skrzypcach. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie. W swoim dorobku ma także studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Kolonii (Niemcy). Swoje umiejętności szkolił na licznych kursach mistrzowskich. Wystąpił w wielu krajach Europy, w USA, Kanadzie, Korei Południowej oraz w Indiach. Interesuje się kulturą żydowską, różnorodnością i wielokulturowością oraz łączeniem różnych dziedzin sztuki, czego dowodem są jego autorskie projekty muzyczne, takie jak: „Melodie Hebrajskie”, „Wielokulturowość w muzyce polskiej” oraz „Muzyka i poezja”.

Żeromskiego 56, wstęp wolny;
18 marca 2022 (piątek);
godz. 18.00.

Komentarze naszych czytelników

  • MiX

    2022-03-18 07:10:08

    Dramat

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych