Środa 6 grudnia
Mikołaja, Jaremy, Leontyny
RADOM aktualna pogoda

Warsztaty dla maturzystów

dm 2022-02-18 15:15:00

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza tegorocznych maturzystów do skorzystania z warsztatów on-line przygotowujących do napisania prac maturalnych z języka polskiego. Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu w dwóch grupach (grupa podstawowa i rozszerzona).

Spotkania grupy z poziomu podstawowego zaplanowane są na wtorki w godzinach popołudniowych (max. 20 osób), z poziomu rozszerzonego – na czwartki w godzinach popołudniowych (max. 10 osób w grupie). Zajęcia są przeznaczone dla maturzystów wszystkich szkół średnich z Radomia. Zapisy do obu grup warsztatowych będą uruchomione 15 lutego (wtorek) o godz. 12:00 i potrwają maksymalnie do 28 lutego (lub do wyczerpania miejsc). Udział w zajęciach jest bezpłatny.

W każdej grupie warsztatowej: 9 webinarów, 9 zadań do opracowania, 9 konstruktywnych komentarzy na temat opracowanych materiałów. Bonus dla grupy podstawowej – końcowy webinar „Kalejdoskop motywów literackich”, dla grupy rozszerzonej – „Przeciw interpretacji – kilka uwag o eseju Susan Sontag” .

Spotkania przeznaczone są dla licealistów, którzy w tym roku zdają maturę i chcą systematycznie trenować pisanie prac na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Celem zajęć jest również uporządkowanie wiedzy i nabranie pewności siebie w pisaniu.

A oto zagadnienia, które uczniowie poznają podczas warsztatów: jaka jest struktura egzaminu oraz struktura prac maturalnych; za co będą punktowani po napisaniu pracy; na co powinni zwracać uwagę, pisząc poszczególne elementy pracy; jaka jest specyfika pisania dwóch rodzajów prac na poziomie rozszerzonym.

Grupy warsztatowe będą pracować metodą projektową i kontaktować się z prowadzącą za pomocą platformy edukacyjnej raz w tygodniu. Każde spotkanie to przygotowana prezentacja dotycząca poszczególnych modułów kursu, czyli części rozprawek oraz rozmowa na temat poruszonych zagadnień. Raz w tygodniu prowadząca prześle komentarze do materiałów opracowanych przez uczestników warsztatów.

Zajęcia poprowadzi Agnieszka Szyk – na co dzień nauczycielka języka polskiego i kulturoznawstwa. Pracowała w wydawnictwie, gdzie była redaktorką podręczników szkolnych i próbnych arkuszy maturalnych. Jest również egzaminatorką maturalną. Od niedawna prowadzi pracownię „Pisze się!”, gdzie pomaga licealistom w redagowaniu prac maturalnych i twórczym wyrażaniu siebie. W ponad 20-letniej karierze koordynowała wiele projektów edukacyjnych we współpracy z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych