Czwartek 21 września
Jonasza, Mateusza, Hipolita
RADOM aktualna pogoda

Warsztaty dla dzieci w Elektrowni

dm 2022-01-28 15:45:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu zaprasza dzieci do skorzystania z oferty zajęć edukacyjnych w okresie ferii zimowych.

Pierwsza propozycja to warsztaty online, które odbędą się od 7 do 11 lutego o godz. 11:00. Będzie to niezapomniany tydzień ze sztuką współczesną.

Od poniedziałku, 7 lutego (codziennie) o godzinie 11:00, będziemy się z Wami spotykać na żywo na kanale YouTube Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia". Przybliżymy sylwetki 5 ciekawych i ważnych dla sztuki współczesnej artystów, takich jak: Banksy, Damien Hirst, Yayoi Kusama, Jeff Koons czy Olafur Eliasson. Przyglądając się pracom tych artystów, przekonamy Was, że sztuka współczesna może być ciekawa i widowiskowa. Podczas spotkań poprowadzimy warsztaty plastyczne, podczas których w prosty sposób wykonamy prace inspirowane dziełami omówionych artystów. Na te zajęcia nie obowiązują zapisy - informują organizatorzy.

Druga propozycja Elektrowni to warsztaty rodzinne „Biuro Miejskich Wizjonerów”, na które "Elektrownia" zaprasza w niedzielę, 6 lutego, o godz. 12:00. Zajęcia odbędą się stacjonarnie w siedzibie instytucji przy ul. Mikołaja Kopernika 1.

Lubisz spacery po mieście? Co powiesz na spacer po Radomiu z udziałem wehikułu czasu? Za sprawą magicznych fotografii przeniesiemy się w czasie 50 lat wstecz. Czy rozpoznamy nasze ulubione zakątki? Może poznamy ciekawych ludzi? Przyglądając się archiwalnym zdjęciom na wystawie w Elektrowni i rozmawiając o zmianach, jakie zaistniały w Radomiu na przestrzeni lat, spróbujemy wyobrazić sobie miasto przyszłości. Ciekawe, jak będą wyglądały nasze domy, sklepy i ulice za 50 czy 100 lat. Rodzinne warsztaty plastyczne zainspirowane będą wystawą „Wojciech Stan. 70 lat z fotografią”. Zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku (5 - 12 lat).

Cena: 10 zł (rodzina – maks. 3 osoby)

Zapisy: edukacja@mcswelektrownia.pl (ilość miejsc ograniczona).

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych