Piątek 1 marca
Antoniego, Radosława, Albina
RADOM aktualna pogoda

V Radomski Bal Seniora

dm, UM Radom 2024-02-07 14:18:00

Rozpoczął się V Radomski Bal Seniora. Pierwsza grupa bawiła się w hali Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga.

– Bardzo się cieszę, że już po raz piąty możemy się spotkać na Radomskim Balu Seniora. To pokazuje, jak trwała i konsekwentna jest nasza polityka senioralna. Dziś nowoczesne, europejskie miasto musi odpowiadać na potrzeby wszystkich swoich mieszkańców. Dzięki naszym licznym działaniom, Radom jest bardzo często pokazywany jako jeden z liderów jeśli chodzi o politykę senioralną. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy mogli kontynuować te działania – mówił podczas balu prezydent Radosław Witkowski. Zapowiedział m.in., że w tym roku będzie kontynuowany, cieszący się ogromną popularnością, cykl zabaw dla seniorów „Taniec pod gwiazdami”.

W pierwszym dniu Baku Seniora specjalnym gościem wydarzenia była minister ds. senioralnych Marzena Okła-Drewnowicz. – Polityka senioralna to olbrzymie wyzwanie. Po raz pierwszy w historii mamy urząd ds. polityki senioralnej, bo przed nami jest bardzo dużo do zrobienia. Jestem przekonana, że razem z młodszym pokoleniem, wspólnie z samorządami i organizacjami pozarządowymi sprostamy temu wyzwaniu. Tu w Radomiu widać dobre praktyki. Ważne jest to, abyśmy z nich czerpali, tak by można była powielać je w innych samorządach- mówiła minister Marzena Okła-Drewnowicz.

W sumie w trzech turach Balu Seniora weźmie udział około 1800 osób. Bal jest organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Młodzieży „Arka”. Kolejne bale zaplanowano na środę i czwartek.

Galeria zdjęć

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych