Czwartek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Symbol Pamięci w Łaźni

dm 2022-08-05 15:53:00

Wydział Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu oraz „Łaźnia” - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, zapraszają na wydarzenie pt. "Symbol Pamięci".

Wydarzenie odbywa się w 80. rocznicę zagłady radomskiego getta w sierpniu 1942 r.

W programie wydarzenia między innymi:

Prezentacja pracy dyplomowej Julii Pluty – propozycja nowego zagospodarowania placu po radomskiej synagodze przy ul. Podwalnej (promotor: prof. Andrzej Wyszyński, opieka: Marta Orzechowska-Ochnia)

Jest to przestrzeń z wyjątkową historią i symboliką. Do roku 1945 znajdowała się tu Synagoga, czyli serce żydowskiego Radomia. Do dnia dzisiejszego, na placu widoczne są pozostałości po Synagodze - bazy kolumn. Podczas II wojny światowej zginęło tu prawie 30 000 radomskich Żydów. Ideą realizacji projektu jest nadanie należytego charakteru i formy dla upamiętnienia wydarzeń historycznych, jakie miały miejsce podczas II wojny światowej.

Muzyczny kadisz - recital Marcina Davida Króla

Wydarzenie zaplanowano na 9 sierpnia o godzinie 17:00 w siedzibie Łaźni przy Żeromskiego 56.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych