Niedziela 3 grudnia
Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
RADOM aktualna pogoda

Spotkania z nauką

dm, UM Radom, MOK 2021-09-30 12:33:00

W sobotę, 2 października Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaprasza na Mini Festiwal Nauki. Odbędzie się przy ulicy Daszyńskiego 5. To projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021.

W programie są m.in. warsztaty przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik: „Umysł przyłapany”, „Kopernik na kółkach” oraz „Muzyka”. Będzie też można posłuchać wykładu prof. Tomasza Suleja o triasowych gadach ze Śląska. Gość festiwalu jest paleontologiem. Organizował m.in. wykopaliska w Krasiejowie, skąd opisał pięć nowych gatunków dużych i małych kręgowców triasowych. Uczestniczył w wydobyciu i opisaniu szczątków olbrzymiego dicynodonta Lisowicia bojani i dużego teropoda smoka wawelskiego z Lisowic koło Lublińca.

W programie Mini Festiwalu Nauki jest też interaktywny pokaz edukacyjny z robotami w roli głównej. Widzowie, razem z Transformerami wezmą udział w quizie wiedzy o kosmosie, będą odpierać ataki meteorytów w postaci wielkich balonów i walczyć z wirusem komputerowym.

Program festiwalu - TUTAJ.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych