Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Simona K. Wsola zaprasza na spektakl

dm 2022-02-26 11:25:00

Monodram Simona K. Wołająca na puszczy w wykonaniu wielokrotnie nagradzanej Agnieszki Przepiórskiej, aktorki teatralnej i filmowej będzie można zobaczyć w niedzielę, 27 lutego w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Wstęp wolny.

W najbliższą niedzielę muzeum we Wsoli zaprasza na monodram Simona K. Wołająca na puszczy w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej, aktorki Teatru Słowackiego w Krakowie. Reżyserką przedstawienia jest Anna Gryszkówna.

Spektakl powstał w oparciu o książkę pt. Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak autorstwa Anny Kamińskiej. Opowiada o kobiecie, którą niełatwo jest zrozumieć i trudno pokochać.

Simona Kossak urodziła się z wyjątkowym nazwiskiem. Jej dziadkiem był malarz Wojciech Kossak, ojcem – także malarz, Jerzy Kossak. Siostrami ojca były malarka Magdalena Samozwaniec i poetka Maria Pawlikowska-Jasnorzewska. Poetką i malarką była również jej siostra – Gloria. Simona tymczasem wyłamała się z tej artystycznej rodzinnej tradycji. Została biolożką i zamieszkała w Puszczy Białowieskiej.

Grana przez Agnieszkę Przepiórską Simona to postać z krwi i kości, pełna konfliktów, żądna uznania, ale nie w pełni doceniona. To spektakl o kobiecie niezwykłej i pełnej sprzeczności. Silnej i zagubionej, bezkompromisowej i wrażliwej, outsiderce, która miała odwagę iść swoją własną drogą, choć została za to odrzucona przez własną rodzinę.

Po znakomitym spektaklu Ginczanka. Przepis na prostotę życia i bardzo dobrze przyjętym monodramie Kocham Bałtyk to kolejny spektakl Agnieszki Przepiórskiej, który pokazany zostanie w Muzeum Witolda Gombrowicza. Na spotkanie z niezwykłą Simoną Kossak placówka zaprasza 27 lutego, o godzinie 17.00.

Bezpłatny autobus z Radomia do Wsoli odjedzie z przystanku przy ul. Chrobrego/Czysta, w kierunku Michałowa, o godzinie 16.20. Powrót po spotkaniu, tym samym autobusem. 

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują przepisy epidemiologiczne.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych