Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

Rowerowa Niedziela na Rynku

dm 2022-07-21 14:41:00

24 lipca o godz. 14:00 rozpocznie się kolejny piknik rodzinny pn. "Niedziele na Rynku" organizowany przez Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska".

Tym razem we współpracy z Fundacją KULT organizujemy wydarzenie rowerowe, którego największą atrakcją będzie innowacyjny tor rowerowy typu pumptrack - informują organizatorzy.

Pumptrack jest doskonałą formą rozrywki dla każdego, młodszego oraz starszego rowerzysty, zarówno amatorskiego jak i profesjonalnego. Przez jego konstrukcję użytkownik często nawet nieświadomie wypracowuje odpowiednią technikę i dynamikę jazdy na rowerze zachowując przy tym odpowiedni balans i równowagę. Zawodowcy otwarcie mówią, że na tego typu konstrukcji same podstawy są dość proste do przyswojenia. W 15 minut każdy rowerzysta poruszający się samodzielnie na 2 kołach może zacząć swobodnie i samodzielnie zacząć jeździć, ale najważniejsza jest w tym sporcie technika, którą można już doszkalać przez lata.

Sama zabawa polega na poruszaniu się po torze niejako “pompując” rowerem, czyli przenosząc ciężar ciała w przód i tył na muldach i zakrętach dzięki czemu nabieramy prędkości. Ostateczną ideą całego sportu jest jazda bez pedałowania, wykorzystująca tylko siłę napędu.

Ponadto na wszystkich gości naszej imprezy czekać będzie miasteczko ruchu drogowego, w którym instruktorzy nauczą dzieci i młodzież interpretacji znaków, pierwszeństwa przejazdu oraz reagowania na wiele innych sytuacji, z którymi rowerzyści spotykają się na drogach publicznych. Dla najmłodszych dzieci przygotowana będzie strefa malucha.

Wszystkie atrakcje w ramach imprezy są bezpłatne.

Zachęcamy dużych i małych do spróbowania swoich sił na pumptracku jeżdżąc na własnych rowerach lub skorzystania z wypożyczalni na miejscu.

Piknik potrwa do godz. 19.00

Komentarze naszych czytelników

  • bike

    2022-07-21 12:07:14

    lempart i tęczowi i inne pedały też będą?

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych