Środa 6 grudnia
Mikołaja, Jaremy, Leontyny
RADOM aktualna pogoda

Rogatka znów żyje sztuką

dm, UM Radom 2021-10-09 16:09:00

W wyremontowanej Rogatce przy ul. Malczewskiego znów można oglądać prace artystów. Miasto udostępniło zabytkowy budynek Uniwersytetowi Technologiczno-Humanistycznemu. Na inauguracyjnej wystawie w Galerii Rogatka są prezentowane obrazy autorstwa pracowników Wydziału Sztuki UTH.

- Będziemy chcieli podtrzymać zasadę, która obowiązywała w tej galerii przez poprzednie 16 lat jej działalności i pozwalała prezentować tu prace artystów związanych ze szkolnictwem artystycznym. Dziękuję prezydentowi Radomia i rektorowi uczelni za to, że przyczynili się do powrotu akademickiej galerii do tego budynku - mówi dziekan Wydziału Sztuki prof. Andrzej Markiewicz.

Przypomnijmy, że zabytkowa rogatka to budynek należący do miasta, który w ostatnim czasie został gruntownie wyremontowany i udostępniony UTH.

- Było kilka różnych pomysłów na wykorzystanie tego budynku. Cieszę się, że ostatecznie znów będą tu prezentowane prace artystów. Dzisiaj w Radomiu każde miejsce, w którym można prezentować sztukę, jest na wagę złota. Mam też nadzieję, że tak jak ustalaliśmy z władzami uczelni, będzie to miejsce dostępne na co dzień i będzie dobrze służyło wszystkim, którzy są zainteresowani sztuką - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

- Mamy nadzieję, że ta bardzo dobra obecnie współpraca z uczelnią będzie się rozwijała w wielu innych dziedzinach, m.in. edukacji czy współpracy z biznesem - dodaje wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych