Poniedziałek 11 grudnia
Damazego, Waldemara, Artura
RADOM aktualna pogoda

Podwórkowe porządki podczas "Niedzieli na Rynku"

dm 2022-08-04 16:37:00

„Podwórkowe porządki”, czyli ekologia i wszystko, co z nią związane, to hasło czwartego już spotkania w ramach cyklu „Niedziele na Rynku”.

Resursa Obywatelska zaprasza całe rodziny przede wszystkim na interaktywny spektakl ekologiczny Grajmy w zielone w wykonaniu kompanii artystycznej Mozaika. Dzięki ciekawej historii, wpisanej w konwencję teatru lalek, zarówno duzi, jak i mali będą się świetnie bawić, obserwując przygody Wiewióry, Mądrej Sowy i Bobra.

W przedstawieniu podejmowane są ważne ekologiczne kwestie: dbałość o naturę, życie w stylu zero waste, nawyk segregowania śmieci i czuwania nad swoim otoczeniem. Podczas pikniku odbędą się również warsztaty, zabawy i animacje związane z ochroną przyrody. Organizatorzy zaplanowali także zbiórkę elektrośmieci. Można zatem przynieść lub przywieźć zepsute, nieużywane urządzenia czy narzędzia elektryczne i elektroniczne (działające na prąd lub baterie) – nawet te wielkogabarytowe.

Resursa Obywatelska zaprasza na radomski Rynek w niedzielę, 7 sierpnia w godzinach 14:00-19:00. Wstęp jest wolny.

Przypomnijmy, ideą wakacyjnego cyklu „Niedziel na Rynku” jest powrót do czasów dziecięcego świata, w których atrakcją było wspólne, kreatywne wymyślanie zabaw, gry w zbijaka, berka, klasy, kapsle, podchody i wiele innych odbywających się na świeżym powietrzu bez względu na pogodę.

Do tej pory odbyły się trzy tematyczne spotkania. Atrakcją pierwszego były Parkatoniki (mobilne skrzynki teatralne), drugiego – pumptrack i miasteczko ruchu drogowego, trzeciego – spotkanie z Archeologicznymi Warsztatami oraz radomskimi kolekcjonerami. Podczas ostatniej „Niedzieli na Rynku”, 14 sierpnia Resursa Obywatelska zaprasza na spotkanie z Heweliuszami Nauki – duetem, który z pasją i pomysłowością wprowadzi wszystkich w świat tej właśnie dziedziny.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych