Niedziela 1 października
Danuty, Remigiusza, Romana
RADOM aktualna pogoda

Pełen nowości repertuar kin Helios

2022-08-17 10:05:00

W piątek 19 sierpnia startuje nowy tygodniowy repertuar kina Helios, a w nim premiery i projekty specjalne. 

Premiery 19 sierpnia

Dragon Ball Super: Super Hero (2D/napisy - od 10 lat).

Gdzie śpiewają raki (2D/napisy - od 15 lat).

Pies w rozmiarze XXL (2D/dubbing - od 7 lat).

Notre Dame płonie (2D/napisy - od 13 lat).

Młody Winnetou (2D/dubbing - od 6 lat).

Pierwsza z piątkowych premier to ekranizacja powieści pod tym samym tytułem: „Gdzie śpiewają raki”. Książka to bijący rekordy fenomen, który przykuł uwagę ponad 13 milionów czytelników. Przez lata w miasteczku Barkley Cove krążyły plotki o dziewczynie z bagien, przez co Kya nigdy nie zbliżyła się do społeczności. W rzeczywistości nie jest taką, za jaką uważają ją mieszkańcy. To bardzo wrażliwa, inteligentna dziewczyna, której brakuje bliskości drugiego człowieka. Kiedy Kya powoli otwiera się na nowy i zaskakujący świat, zostaje podejrzana o morderstwo. W miarę rozwoju sprawy werdykt dotyczący tego, co faktycznie się wydarzyło, staje się coraz bardziej niejasny, grożąc ujawnieniem wielu tajemnic kryjących się na bagnach.

Bohater kolejnej nowości – filmu „Pies w rozmiarze XXL” – wabi się Marmaduke i jest ulubionym psem Ameryki, znanym z komiksów już od 70 lat. Jest psem kanapowym, który jednak wyrósł na dużego zwierza. Uwielbia zabawę i często pakuje się w kłopoty. Pewnego dnia seria jego wygłupów trafia do Internetu, co szybko czyni go sławnym. Wielkim psem o jeszcze większym sercu zaczyna interesować się światowej sławy treser. Życiem Marmaduke’a i jego ludzkiej rodziny zawładnie od teraz świat pokazów psów rasowych i cała masa zadzierających nosy psich ślicznotek i groźnych rywali. Czy wyszczekany bohater uwierzy w siebie?

„Notre-Dame płonie” to wstrząsająca historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz relikwii chrześcijaństwa. 15 kwietnia 2019 roku, świat obiegła dramatyczna wiadomość: katedra Notre-Dame płonie! Setki strażaków stanęły do walki z żywiołem. Warunki były bardzo trudne, ogień rozprzestrzeniał się na trudno dostępnym poddaszu, a stawką było nie tylko o ocalenie jednej z najwspanialszych budowli na Ziemi, ale także bezcennych relikwii. W skarbcu katedry przechowywana jest między innymi korona cierniowa Chrystusa. Czas uciekał, a sytuacja stawała się coraz bardziej dramatyczna...

Podczas najbliższego weekendu w ramach cyklu Helios na Scenie widzowie zobaczą słynnego muzyka - André Rieu i jego magiczną Orkiestrę Johanna Straussa powracających z występem na żywo na piękny rynek Vrijthof w rodzimym Maastricht. Nowy letni koncert będzie nosił znamienny tytuł „Niech znów nastaną szczęśliwe dni”. Tego seansu nie może przegapić żaden meloman!

Premiera 24 serpnia

After 4. Bez siebie nie przetrwamy (2D/napisy - od 15 lat)

Fanów serii AFTER ucieszy zapewne fakt, iż 24 sierpnia nastąpi wielki finał tego bestsellerowego cyklu, który w polskich kinach zgromadził dotąd niemal MILION widzów. „AFTER 4. Bez siebie nie przetrwamy” to kolejna odsłona historii związku Tessy i Hardina. Relacja bohaterów przeszła tyle prób, że wydaje się już silniejsza niż kiedykolwiek. Jednak, gdy na jaw wychodzą rodzinne tajemnice obojga kochanków, okazuje się, że najtrudniejsza próba wciąż przed nimi… Czy docenią prawdziwe uczucie, gdy odkryją, że całe dotychczasowe życie było kłamstwem? Już dwa dni po premierze filmu, 26 sierpnia, Nocne Maratony Filmowe zapraszają na gorącą noc pełen uczuć, doznań i namiętności! Widzowie zobaczą wówczas wszystkie cztery części słynnej serii romansów.

Projekty Specjalne

Helios Anime: DRAGON BALL SUPER: Super Hero - pokazy specjalne (2D/napisy - od 10 lat) - 19.08-21.08 godz. 12.30

Helios na scenie: ANDRÉ RIEU. NIECH ZNÓW NASTANĄ SZCZĘŚLIWE DNI! (2D/napisy - od 13 lat) - 20.08-21.08 godz. 16.00

Kino Konesera: Między dwoma światami (2D/PL - od 12 lat) - 22.08 godz. 18.00

Kultura Dostępna: Sonata (2D/PL – od 13 lat) – 25.08 godz. 13:00 i 18:00

W ramach najnowszego cyklu sieci - Helios Anime - w premierowy weekend 19-21 sierpnia zostanie zaprezentowany film „Dragon Ball Super: Super Hero”, który powstał przy udziale i zaangażowaniu twórcy oryginalnego komiksu - Akiry Toriyamy. Ta żywa legenda mangi odpowiada za scenariusz i postacie nowego filmu. Armia Czerwonej Wstęgi została pokonana przez Son Goku. Jej spadkobiercy stworzyli Najwyższych Androidów Gammę 1 i Gammę 2. Ci, jak sami się nazwali „Super Herosi”, zaatakowali Piccolo i Gohana. Jaki jest cel nowej Armii Czerwonej Wstęgi? Zbliża się katastrofa... Czas się przebudzić, Super Herosie!

22 sierpnia cykl Kino Konesera zaprosi widzów na film „Między dwoma światami”. Ceniona pisarka Marianne Winkler (w tej roli Juliette Binoche) swą najnowszą książkę planuje poświęcić sytuacji społecznej na północy Francji, będącej następstwem globalnego kryzysu ekonomicznego. Niepewność zatrudnienia, brak ubezpieczenia i lęk przed tym, co przyniesie jutro, to tylko niektóre z problemów, jakim musi stawić czoła spora grupa francuskich obywateli, o których system zapomniał.

25 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Sonata” opartą na faktach poruszającą historię Grzegorza Płonki, u którego w wieku 14 lat stwierdzono niedosłuch, a nie jak wcześniej zakładano – autyzm. To poruszający obraz, który pięknie ukazuje niesamowitą, okupioną ogromnym wysiłkiem i walką drogę do osiągnięcia niemożliwego.

Pozostałe tytuły

Kurozając i zagadka chomika ciemności (2D/dubbing - od 6 lat)

Nie! (2D/napisy, 2D/napisy/ATMOS - od 15 lat)

Każdy wie lepiej (2D/PL - od 15 lat)

Bullet Train (2D/napisy - od 15 lat)

Lena i Śnieżek (2D/dubbing - od 7 lat)

DC Liga Super-Pets (2D/dubbing, 2D dubbing/ATMOS - od 6 lat)

Minionki: Wejście Gru (2D/dubbing - b.o.)

Top Gun: Maverick (2D/napisy – od 13 lat)

Radomski Helios przy ul. Poniatowskiego to 5 klimatyzowanych sal (w tym jedna sala Dream), dźwięk: dolby Atmos, dolby digital DTS, dolby digital EX, dolby digital, bary popcornowe, Helios Cafe, parking, kanapy dwuosobowe, projekcje cyfrowe na wszystkich salach, projekcje 3D w systemie DepthQ.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych