Piątek 1 marca
Antoniego, Radosława, Albina
RADOM aktualna pogoda

Nagroda Literacka Miasta Radomia wręczona

dm, UM Radom 2023-11-24 12:14:00

Poznaliśmy laureatów ósmej edycji Nagrody Literackiej Miasta Radomia. Decyzją kapituły, w kategorii „książka literacka” wygrała Olga Górska, autorka książki „Nie wszyscy pójdziemy do raju”. Wśród wydawnictw nominowanych do nagrody były także „Nigdzie” Małgorzaty Boryczki oraz „Nieuzasadnione poczucie szczęścia” Tomasza Tyczyńskiego.

Z kolei w kategorii „książka naukowa/popularnonaukowa” główną nagrodę otrzymał Piotr Sadzik za książkę „Regiony pojedynczych herezji”. Tu do nagrody były także nominowane „Powidoki codzienności” Rocha Sulimy oraz „Zlikwidowane, przekształcone, rozproszone. Nieistniejące biblioteki Radomia z lat 1839-2015” Marty Wiktorii Trojanowskiej.

Przypomnimy, że Nagroda Literacka Miasta Radomia jest przyznawana co dwa lata za wydawnictwa związane z Radomiem lub regionem poprzez ich tematykę lub osobę autora. W tym roku do Nagrody zostały zgłoszone 24 książki. Laureaci w obu kategoriach to osoby pochodzące z Radomia. – Ta gala i ta nagroda pokazuje, że wspólnie potrafimy cieszyć się tym, co radomskie. Przede wszystkim potrafimy to doceniać. Ta nagroda pokazuje też, że ta nagroda potrafi być inspiracją dla autorów – mówił podczas uroczystości wręczenia nagrody prezydent Radosław Witkowski.

W tym roku do Nagrody zostały zgłoszone 24 książki. Uroczysta gala, podczas której zostały wręczone nagrody odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych. Laureaci otrzymali po 10 000 złotych. Zgodnie z zapowiedzią prezydenta, w kolejnej edycji Nagroda będzie wynosiła 20 000 złotych.

Na zakończenie gali wystąpił Zespół Bastarda Trio.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych