Środa 4 października
Rozalii, Franciszka, Edwina
RADOM aktualna pogoda

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

dm, MBP 2022-04-01 11:23:00

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do wspólnego świętowania jednego z najważniejszych czytelniczych wydarzeń, które przypadają w ciągu roku, a są skierowane do najmłodszego i młodego pokolenia Czytelników.

Z jego okazji radomska biblioteka organizuje wydarzenie promujące literaturę dla dzieci. Zaplanowała szereg atrakcji: spotkanie autorskie z Dorotą Combrzyńską-Nogalą, autorką m.in. książek „Bezsenność Jutki” i „Wysiedleni”, spotkanie z żywymi sowami oraz sowimi mitami, głośne czytanie ukraińskiej bajki „Rękawiczka” (po polsku i po ukraińsku), a także śmiesznych wierszyków, które specjalnie dla najmłodszych zaprezentują studenci Akademii Handlowej Nauk Stosowanych oraz rozstrzygniecie dwóch konkursów.

Biblioteka zaprasza dzieci w wieku 6-14 lat wraz z opiekunami. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 12. Początek o godzinie 10:00. Wstęp wolny.

Szczegółowy harmonogram:

10.00 – 10.10: powitanie dzieci i młodzieży wraz z opiekunami

10.10 -10.45: czytanie bajki ukraińskiej „Rękawiczka” w języku polskim i ukraińskim czytanie śmiesznych wierszy „Pan Pierdziołka spadł ze stołka” – zaprezentują je studenci Akademii Handlowej Nauk Stosowanych

10.45 – 11.00: rozdanie nagród w konkursach plastycznym i fotograficznym „Ulubiony bohater z książki”/”Ulubiona postać z książki”

11.00 – 12.00: spotkanie z żywymi sowami (o biologii sów) – prowadzi Ilona Smolaga

12.15 – 13.00: mity o sowach (spotkanie polecamy starszym słuchaczom 8-16 lat) – prowadzi Ilona Smolaga

13.15 – 14.30: spotkanie autorskie z Dorotą Combrzyńską-Nogalą pt. „Wojny dorosłych, historie dzieci …” (książki pisarki będzie można kupić dzięki uprzejmości Księgarni Sonet)

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych