Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Finisaż wystawy Grupy not a Number

dm 2024-01-11 14:19:01

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu zaprasza w niedzielę, 14 stycznia o godz. 13:00, na ostatnie spotkanie z wystawą Ś//Ć światłociemń,. Finisaż będzie okazją do spotkania z artystami i wzięcia udziału w oprowadzaniu.

Grupa not a Number (Alicja Panasiewicz i Adam Panasiewicz) powstała w 2015 roku w oparciu o wspólne doświadczenia artystyczne; tworzący ją artyści zajmują się głównie działaniami wykorzystującymi język współczesnych mediów. Not a Numer (NaN), nie-liczba, to numeryczny typ danych oznaczający niezidentyfikowaną lub niereprezentowalną wielkość, zapis ten obecny jest na urządzeniach programowych w wypadku braku danych cyfrowych. Obszar będący inspiracją grupy to przestrzeń, w której nauka i sztuka stykają się i wzajemnie przenikają. Realizacje grupy dotyczą zjawisk związanych z percepcją światła i przestrzeni, opierają się o intermedialny, a w szczególności multimedialny kod komunikacyjny. Struktura opracowanych komunikatów wizualnych jest komplementarna z ich treścią merytoryczną, z kolei interaktywność projektów włącza widza w percepcję przekazu.

W polu zainteresowania Panasiewiczów znajdują się obraz sterowany cyfrowo oraz światło jako medium w urządzeniach analogowych i cyfrowych. Interesuje ich koncepcja przekraczania granic zmysłów i przestrzeni doświadczenia w sztuce, wykorzystanie niedoskonałości percepcyjnej na korzyść efektu sztuki. Dla realizacji swoich pomysłów sięgają do świata nauki współczesnej, ale także do koncepcji starszych, również tych nieaktualnych.

Punktem wspólnym dla sztuki i nauki jest kreatywność, w ich wspólnej przestrzeni leży też technologia. Technologia jako medium sztuki, synergia doświadczeń artystów i naukowców, dematerializacja sztuki i angażowanie do jej doświadczenia wszystkich zmysłów – oto płaszczyzna działań grupy not a Number.

Wystawa dzieł Grupy not a Number, Ś//Ć światłociemń nawiązuje do podobnych działań multimedialnych, które w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu miały miejsce w minionych latach. Do najważniejszych z nich należały wystawy Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali, Przegląd instalacji (2016) oraz wystawa Leszka Lewandowskiego, Tańcząc w ciemnościach (2018).

Alicja Panasiewicz (ur. 1972) Artystka wizualna, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, realizacje w zakresie rzeźby świetlnej i instalacji multimedialnych. Swoje prace prezentowała na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą. Wykładowczyni w Instytucie Sztuki i Designu Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Adam Panasiewicz (ur. 1963) Artysta wizualny, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, realizacje w zakresie rysunku, grafiki cyfrowej i cyfrowego wideo. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą. Wykładowca Instytucie Sztuki i Designu Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Wstęp bezpłatny! Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych