Niedziela 1 października
Danuty, Remigiusza, Romana
RADOM aktualna pogoda

Filmowa Akademia Nauczyciela w Elektrowni

dm 2022-05-05 18:17:00

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Wydział w Radomiu oraz Kino Studyjne, działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu, zapraszają nauczycieli, pedagogów oraz psychologów szkolnych na bezpłatny pokaz filmu „Detektyw Bruno”, który odbędzie się we wtorek, 17 maja o godz. 15:45.

Film opowiada historię ośmioletniego Oskara, wielkiego fana serialu “Detektyw Bruno”. Chłopiec mieszka w rodzinnym domu dziecka i w dniu urodzin znajduje kopertę, zawierającą wskazówkę prowadzącą do ostatniego, ukrytego przez jego rodziców prezentu. Decyduje się wynająć najlepszego znanego sobie detektywa, by ten pomógł mu rozwiązać zagadkę. Jednak serialowy Bruno to w rzeczywistości Bruno Księski - wypalony, cyniczny i nielubiący dzieci aktor, przeżywający właśnie wielki kryzys wizerunkowy.

Projekcję filmu poprzedzi szkolenie na temat: „Terapia śmiechem. O funkcji rozrywkowej edukacji filmowej”, przygotowane przez Izabelę Wrzesińską, nauczyciela konsultanta z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej i Annę Równy, nauczyciela konsultanta ds. edukacji humanistycznej, medialnej i filmowej MSCDN. Prowadzące opowiedzą o terapeutycznych i rozładowujących emocje funkcjach śmiechu, odwołując się przy tym do znaczenia rozrywki i zabawy w edukacji filmowej.

„Detektyw Bruno” to ciepła, pogodna historia, której forma i treść zostały dostosowane do potrzeb dzieci i wczesnej młodzieży. Dla małoletniej widowni stanie się źródłem wielu pozytywnych przeżyć. Oferuje sympatycznych bohaterów i bohaterki, wartką akcję, humor, a także prospołeczne przesłanie. Przygody Oskara i Bruna stanowią filmową propozycję, która pozwoli na wytchnienie, oderwanie na chwilę myśli od problemów oraz wspólne przeżycie emocji.

Link do zgłoszenia się na szkolenie (aktywny do dn. 16.05.2022 r.): https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/21384/o//w/Radom

Dodatkowe informacje p. Anna Równy, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział w Radomiu, email: anna.rowny@mscdn.edu.pl

Spotkanie odbędzie się w Kinie Studyjnym w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, przy ul. Mikołaja Kopernika 1

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych