Niedziela 1 października
Danuty, Remigiusza, Romana
RADOM aktualna pogoda

Elektrownia zaprasza na wydarzenia w ramach Strefy Komfortu 2022

Materiał partnera 2022-08-06 14:57:00

W sierpniu już ostatnie wydarzenia w ramach STREFY KOMFORTU 2022, przed nami jeszcze trzy projekcje w ramach kina plenerowego, warsztaty dla dzieci oraz dwa koncerty.

Projekcje w ramach kina na leżakach:

9 VIII wtorek, godz. 21.00 – GŁUSZA, reż. Patrycja Rozema, dramat, thriller, USA 2015, 112’ (premiera)

Siostry Nell i Eva mieszkają z ojcem w domu oddalonym od cywilizacji.

Nell właśnie przygotowuje się do egzaminów w szkole, a Eva ciężko trenuje przed ważnymi przesłuchaniami tanecznymi. Wieczorem następuje przerwa w dostawie prądu. Początkowo nikt z domowników się tym nie martwi. Jednak po kilku dniach, gdy przestaje działać radio – jedyne źródło informacji – rodzina postanawia wyruszyć do najbliższego miasta, by zasięgnąć informacji o tym, co się dzieje.

Miasto okazuje się praktycznie wymarłe, brakuje żywności i paliwa. Nikt nie ma pojęcia, kiedy wróci prąd, ani co spowodowało awarię.

23 VIII wtorek, godz. 20.30 – POD POWIERZCHNIĄ, reż. Joachim Heden, dramat, thriller, akcja, Szwecja, Belgia, Norwegia 2020 (81’) premiera

Najnowszy film Joachima Hedena opowiada historię dwóch sióstr, których relacje nigdy nie były łatwe. Dziewczyny odziedziczyły po matce pasję do nurkowania, która pomaga im również w skracaniu dystansu pomiędzy nimi.

Duża część filmu toczy się pod wodą, gdzie młodsza z sióstr Tuva, zostaje przygnieciona przez skałę na dnie morza. Jej starsza siostra Ida musi jak najszybciej znaleźć pomoc, niestety w promieniu kilku kilometrów nie ma żywej duszy.

Rozpoczyna się morderczy wyścig z czasem, w którym każda sekunda jest na wagę życia i śmierci.

30 VIII wtorek, godz. 20.00 – STREFA KOMFORTU, reż. Daniel Schechter, komedia, USA 2020 (93’) premiera

Josh (Justing Long) jest profesorem na nowojorskiej uczelni. Podczas wykładu wpędza jedną ze swoich studentek w zakłopotanie, za co musi ponieść konsekwencje, które w najgorszym wypadku mogą skutkować nawet utratą pracy. Mężczyzna postanawia złapać oddech i przemyśleć całą sytuację. W tym celu decyduje się spędzić weekend w gronie swoich bliskich. „Strefa komfortu” to ciepła komedia, która porusza ważne tematy w bezpretensjonalny sposób, mieszając ze sobą elementy humoru i dramatu.

Bilety w cenie 8 zł, do nabycia na godzinę przed projekcją wyłącznie w kasie kina.

W razie deszczu seans zostanie odwołany. Ilość miejsc ograniczona.

Koncerty

13 sierpnia, godz. 20.30 – SoundQ
muzyka elektroniczna

SoundQ to alias producenta i wokalisty Kuby Kubicy, niestrudzonego outsidera krakowskiej tanecznej alternatywy.

W piosenkach Kubicy rysuje się wyraźnie wschodnioeuropejskie spojrzenie na rzeczywistość – przenikliwe i gotowe nazywać rzeczy po imieniu. Nawiązuje w nich m.in. do dynamiki międzyludzkich relacji, kaprysów i okrucieństwa losu, nierównego układu sił czy niestabilności życia na styku światów. Wszystkie te wątki skupiają się w nieszablonowej odmianie muzyki elektronicznej czerpiącej garściami zarówno z house’u, jak i muzyki basowej, old-schoolowego IDM-u czy współczesnego pop-u.

SoundQ jest undergroundowy, przebojowy i taneczny, dzięki czemu udało mu się dotrzeć do słuchaczy z najróżniejszych zakątków świata.

20 sierpnia, godz. 20.30 – you.Guru
rock psychodeliczny

you.Guru powstało z chęci wspólnego eksperymentowania z formą muzyczną. Dźwiękowy odruch, reakcja na dziwne czasy. Muzyka balansująca na nieobliczalnym gruncie, w rytm transowych zapętleń i psychodelicznych melodii. Nie bez znaczenia pozostaje bagaż muzycznych doświadczeń (Innercity Ensemble, B.O.K, Something Like Elvis, Tissura Ani, Potty Umbrella, Upside Down). To właśnie przenikanie się różnych estetyk i inspiracji jest kluczem do muzyki you.Guru.

Koncertowi towarzyszyć będą spektakularne wizualizacje autorstwa Radosława Deruby.

Wstęp na koncerty – 30 zł (możliwość zakupu biletów również online)

Warsztaty

14 sierpnia, 13.00 – Ekologiczny notes
Warsztaty dla dzieci: 6 – 14 lat
Prowadzenie: Kobalt Migrating Platform

Warsztaty własnoręcznego wykonania książki/notesu z materiałów odzyskanych – makulatury, tapet i niewykorzystanego papieru.

Zależnie od wybranego tematu notatnik zostanie przekształcony w książkę, przewodnik w mapę bądź dziennik. Będziemy wykorzystywać stare, inspirujące do działania materiały. Przyjrzymy się krojom pism, które występują w różnych kulturach, poznamy iluminacje gotyckie. W naszych kilkukartkowych notesach nie zabraknie także elementów przestrzennych, takich jak pop-up.

Wstęp na warsztaty dla dzieci – 10 zł/rodzina (max 3 osoby)

Zapisy: edukacja@mcswelektrownia.pl

UWAGA !!! Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych