Środa 6 grudnia
Mikołaja, Jaremy, Leontyny
RADOM aktualna pogoda

Dyskusyjny Klub Filmowy w MCSW ''Elektrownia''

dm 2022-02-18 15:33:00

Kino studyjne, działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu, zaprasza na projekcję filmową w ramach cyklu Dyskusyjny Klub Filmowy, który odbędzie się w poniedziałek (21 lutego) o godz. 18:00.

WYSPA BERGMANA, dramat obyczajowy reż. Mia Hansen-L?ve, Francja 2021 (112’)

Dyskretna rywalizacja, łóżkowa nuda, uprzejmość pokrywająca chłód i czasem tylko odrobinę podniesiony głos – sceny z życia małżeńskiego, które portretuje  Mia Hansen- L?ve  mają zupełnie inną temperaturę niż te z pamiętnego dzieła  Ingmara Bergmana . Tam związek rozpadał się z hukiem, tu zaś powolutku gnije od środka, zachowując na zewnątrz pozory świeżości. Ale jest coś, co łączy obie historie: F?rö, tytułowa "wyspa Bergmana", na której mieszkał i pracował (kręcił tu m.in. wspomniane  Sceny… ) szwedzki reżyser i na którą przybywają bohaterowie dramatu Francuzki.

Para filmowców (Vicky Krieps i Tim Roth) zjawia się w posiadłości mistrza, by pracować – każde nad swoim scenariuszem. Tyle że on zajmuje lepsze biurko, jest bardziej znany i ceniony. Jej z dużo większym trudem przychodzi odnalezienie się na wyspie zdominowanej przez duchy wielkich mężczyzn.

Subtelnie rozrysowująca mapę konfliktów i trudnych emocji "Wyspa Bergmana" zaciera granicę pomiędzy rzeczywistością a fikcją. W pewnym momencie ekran zostaje przejęty we władanie przez scenariusz bohaterki, też rozgrywający się na F?rö, i też będący historią pewnej znajomości. Znów więc pojawia się para (Mia Wasikowska i Anders Danielsen Li ), a z nią pytania o możliwość miłosnego spełnienia.

- karnet (ważny do 30 VI 2022), na trzy dowolnie wybrane filmy w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego – 33 zł,
- wejściówka na jeden film w ramach DKF w poniedziałek – 13 zł,
- w pozostałe dni tygodnia w których są pokazy w ramach DKF, obowiązują ceny na dany dzień.

MCSW Elektrownia zastrzega sobie prawo zmian repertuaru

Pełny repertuar dostępny na www.mcswelektrownia.pl

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych