Środa 6 grudnia
Mikołaja, Jaremy, Leontyny
RADOM aktualna pogoda

Bogaty w wydarzenia weekend w "Amfiteatrze"

dm, MOK "Amfiteatr" 2022-03-18 10:54:00

Miejski Ośrodek Kultury "Amfiteatr" zaprasza na wydarzenia, które odbędą się w ten weekend.

18.03 | 19:00

Promocja magazynu BUNKIER – zagrają Punktologia i MIR

Piątkowy wieczór w Amfiteatrze będzie stał pod znakiem literatury i muzyki. Odbędzie się promocja magazynu kulturalnego BUNKIER oraz koncert dwóch zespołów punkowo-rockowych: Punktologii i MIRu. Wydarzenie jest bezpłatne. Wydarzenie podzielone jest na dwie części: literacką i muzyczną. Rozpoczniemy od rozmowy na temat najnowszego numeru magazynu BUNKIER. Po rozmowie na scenie Kawiarni artystycznej zagrają zespoły Punktologia i MIR.

BUNKIER ZIN to offowy magazyn kulturalny, założony na przełomie 2019 i 2020 roku w Radomiu przez Grzegorza Bartosa oraz Marcina Fortunę. W ciągu 2 lat ukazało się 5 numerów pisma, które w swojej formie nawiązuje do tzw. fanzinów, wydawnictw undergroundowych z lat 80. i 90.

Bunkier Zin publikuje krótkie formy literackie, fragmenty powieści, poezje, wywiady z artystami i muzykami ze sceny alternatywnej, komiksy oraz prace w większości radomskich grafików. Ponadto magazyn zawiera treści o charakterze publicystycznym, jak też regularnie zamieszcza materiały archiwalne związane z kulturą offową.

Wśród artystów i pisarzy prezentowanych na łamach zina byli m.in. Siksa, Nagrobki, Active Minds, MIR, Dom Zły, Ewa Podsiadły-Natorska, Rafał Księżyk, Piotr Gajda, Piotr Petar Siatkowski, Paweł Podlipniak, Rolka Zaborska, Paweł Podlewski, Marta Morawska, Faustyna Sadownik, Kasia Pawlica, Wojciech Dziewoy Dziewit, Włodzimierz Kubiak-Fortuna i wielu innych. W marcu 2022 w rozszerzonym składzie redakcyjnym ekipa Bunkier Zin zaprezentuje 6 numer pisma.

Punktologia to debiutujący na scenie zespół punk-rockowy z Radomia. Zespół został założony w 2020 roku. Skład: Kacper – Wokal, Kubuś – Gitara, Krzysiu – Gitara, Kuba – Bas, Filip – Perkusja. Fani polskiego punka i tanich browarów. Ich muzykę charakteryzują szybkie riffy i dosadne teksty.

Mir – rock echonośny, punk progresywny, duża dawka przestrzeni, gitarowego miąższu oraz melodyki. Ideowo i personalnie zespół spokrewniony jest z takimi składami jak: Zwierzę Natchnione, Boanerges, Sordina Trąb Yerycha i Sonic HRMN. Współczesne instrumenty, starodawne harmonie, odwieczny przekaz.

Zespół powstał w Skarżysku-Kamiennej w 2001 roku. Dyskografia obejmuje siedem albumów. Wszystkie wydane nakładem labelu Boanerges diy. Zespół dał wiele koncertów, w tym na festiwalu w Jarocinie w 2007 roku. Skład: Monika Majewska – klawisze, Marcin Fortuna – perkusja, Radosław Herman – bas, Tomasz Juchniewicz – gitara, wokal.

Wstęp wolny! Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

 

19.03 | 15:00-20:00

Nici solidarności – wspólnie uszyjmy pluszaki dla dzieci z Ukrainy

Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na akcję wspólnego szycia pluszaków, które zostaną przekazane dzieciom uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Mamy nadzieję, że wspólne szycie będzie też okazją do integracji między społecznością polską i ukraińską w Radomiu. Wspólnie spędzony czas zaowocuje nie tylko efektem w postaci zabawek, ale również relacji. Chętnych do udziału w inicjatywie zapraszamy 19 marca od godz. 15 do 20 na Daszyńskiego 5.

Zapewniamy wszystkie materiały, jak również opiekę na dziećmi. Przeszyjmy to razem!

Нитки солідарності – шиємо м’які іграшки для дітей з України разом!Амфітеатр.

Муніципальний центр культури запрошує на акцію пошиття м’яких іграшок, які отримають діти біженців із зруйнованої війною України. Сподіваємося, що спільне шиття також стане нагодою для інтеграції між польською та українською громадами в Радомі. Результатом проведеного разом часу будуть не тільки іграшки, а й нові стосунки.Охочих взяти участь в ініціативі запрошуємо 19 березня с 15 до 20 на Daszyńskiego 5.

Ми надаємо всі матеріали, а також догляд за дітьми. Давайте зшиємо це разом!

 

20.03 | 10:00-14:00

Wkręć się w teatr: Piracka przygoda

Na scenie przy Daszyńskiego 5, po raz pierwszy wystąpi Teatr Lalek Marka Żyły prezentując wyjątkowy spektakl kukiełkowy! Spektakl obędzie się w godz. 10.00 i 12.00.

Czy sztorm, czy cisza morska, załoga kapitana Bakobrodego przemierza morza i oceany w poszukiwaniu skarbu! Szalone pojedynki, emocjonujące pościgi i straszny potwór morski… ale wszystko w nieco krzywym zwierciadle. Jeśli dodamy do tego jeszcze bajeczną dekorację, charakterne lalki i sporą dawkę humoru – szykuje się naprawdę dobra zabawa!

Bilety: 15 zł – bilet normalny, 50 zł – bilet rodzinny (2 dzieci + 2 dorosłych) dostępne na biletyna.pl. Bilety kupisz również w dniu wydarzenia, w kasie przy Daszyńskiego 5 (płatność wyłącznie gotówką): https://biletyna.pl/spektakl/Wkrec-sie-w-teatr-Piracka-przygoda

Liczba miejsc ograniczona! Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych