Środa 29 listopada
Błażeja, Saturnina, Fryderyka
RADOM aktualna pogoda

''Bo we mnie jest sex'', ''Psie pazury''... Kino Elektrownia zaprasza

cir 2021-11-19 15:00:00

Już dziś (piątek), w kinie studyjnym działającym przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu, odbędzie się premierowa projekcja filmów „Bo we mnie jest sex” i „Psie pazury”. Zaś w niedzielę w cyklu „Sztuka na ekranie”, można obejrzeć dokument „Ermitaż: Potęga Sztuki”.

„Bo we mnie jest sex” to polski film obyczajowy, w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz, pokazujący ważny fragment z życia Kaliny Jędrusik, o której śmiało można powiedzieć, że jest największą ikoną polskiej popkultury. To historia wzlotów i upadków jej zawrotnej kariery. Wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszy atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej śmietanki towarzyskiej.

Na ekranie zobaczymy także inne barwne postaci polskiej kultury: Kazimierza Kutza (Borys Szyc), Tadeusza Konwickiego (Paweł Tomaszewski) czy twórców Kabaretu Starszych Panów – Jeremiego Przyborę (Rafał Rutkowski) i Jerzego Wasowskiego (Dariusz Basiński).

Od piątku można również obejrzeć dramat pt. „Psie pazury”. Na pokazy przedpremierowe zapraszają Netflix i Gutek Film.  Jest to opowieść o dwóch braciach, właścicielach dużego rancza w Montanie, którzy stają przeciwko sobie, gdy jeden z nich żeni się potajemnie z miejscową wdową. W rolach głównych Benedict Cumberbatch, Kirsten Dunst i Jesse Plemons. Film z rewelacyjnymi zdjęciami Ari Wegner i klimatyczną muzyką Jonny’ego Greenwooda.

W niedzielę, 21 listopada,  kolejny seans w ramach cyklu „Sztuka na ekranie”, a będzie to dokument pt. „Ermitaż: Potęga Sztuki”. Stworzony we współpracy z Państwowym Muzeum Ermitażu w Petersburgu film dokumentalny ukazuje historię tego wyjątkowo muzeum i równie wyjątkowego miasta, od czasów cara Piotra I, przez splendor panowania carycy Katarzyny Wielkiej, triumfalne zwycięstwo Aleksandra I nad Napoleonem i rewolucję 1917 roku, po czasy współczesne. Nakręcone z rozmachem filmowe dzieło zabierze widzów do wnętrz Ermitażu i Pałacu Zimowego, gdzie podziwiać będą mogli najwybitniejsze dokonania europejskiej sztuki: od dzieł Leonarda da Vinci i Rafaela Santi, po dzieła Rubensa, Tycjana i Rembrandta. Poznamy również sekrety Petersburga, rosyjskiego “okna” na Europę. Przez miasto carów i białych nocy przeprowadzi nas Toni Servillo (trzykrotny laureat Europejskiej Nagrody Filmowej).

Rodziców z dziećmi zapraszamy na film familijny, przygodowy pt. „Wilk, Lew i Ja”. Jest to pełna ciepła, przygód i wzruszeń opowieść o wielkiej przyjaźni między lwiątkiem, wilczkiem i ich opiekunką w otoczeniu tętniącej pięknem dziewiczej przyrody Kanady. 

Ceny biletów:

- tani poniedziałek: 13 zł, wtorek - czwartek: 17 zł, piątek - niedziela: 20 zł 

- filmy dla dzieci: 15 zł

- bilety grupowe (powyżej 5 widzów, w dowolny dzień) – 15 zł

- pokazy przedpremierowe - 23 zł

- Sztuka Na Ekranie, pokazy specjalne – 26 zł 

- karnet (ważny do 30 VI 2022), na trzy dowolnie wybrane filmy w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego  – 33 zł, 

- wejściówka na jeden film w ramach DKF w poniedziałek – 13 zł, 

- w pozostałe dni tygodnia w których są pokazy w ramach DKF, obowiązują ceny na dany dzień.

KASA KINA CZYNNA:

poniedziałek: pół godziny przed pierwszym seansem, do rozpoczęcia ostatniego seansu.

wtorek- piątek: od 10.00 do rozpoczęcia ostatniego seansu.

sobota- niedziela: od 12.00 do rozpoczęcia ostatniego seansu.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych