Zrywanie gałązek z ołtarzy w Boże Ciało. O co chodzi?
No właśnie - wczoraj kolejny raz byliśmy świadkami tego zjawiska: po skończonych modlitwach przy ołtarzach ustawianych przy drodze procesji, duże grupy wiernych ruszają by oberwać gałązki ze zdobiących je drzewek. Ktoś wie o co w tym zwyczaju chodzi? Prosimy o odpowiedzi w komentarzach.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu
Dodaj komentarz
Przeczytaj też:
Radomianie koncertowo rozpoczęli wakacje! Lato z Radiem i Telewizją Polską na Borkach [FOTO]
Lato z Radiem i Telewizją Polską zawitało do Radomia. Mnóstwo atrakcji dla mieszkańców [FOTO]
Radomiak dokonał czwartego transferu. To melodia przyszłości, na którą klub stawia
Trasa Pamięci Czerwca 76 czyli autokarowa podróż ulicami Radomia z MPK [FOTO]
Metalowe szafki szkolne ułatwiające uczniom codzienność w szkole