Niedziela 1 października
Danuty, Remigiusza, Romana
RADOM aktualna pogoda

Wybieramy nowoczesne meble do recepcji

2022-07-19 08:29:00

Jeżeli mamy własną firmę, powinniśmy jak najlepiej zadbać o jej wizerunek, stawiając na wyjątkowo nowoczesną i funkcjonalną recepcję, dzięki której wizerunek firmy zostanie podniesiony, a klient właściwie przyjęty w biurze obsługi.

To w tym miejscu klienci oczekują na przyjęcie do innego biura czy bezpośrednio do prezesa, w celu załatwienia ważnych spraw biznesowych. Nie bez powodu mówi się o znaczeniu pierwszego wrażenia. Im lepsze wrażenie zrobimy na klientach przy samym wejściu, tym większa szansa że skorzystają z naszej oferty czy też zostaną klientami i zrobią u nas zakupy.

Jak zaprojektować funkcjonalną i nowoczesną recepcję?

Jeżeli chcesz zrobić dobre wrażenie na swoich klientach, powinieneś zadbać o właściwy wygląd recepcji, czyli miejsca gdzie klienci oczekują na przyjęcie. Jeżeli poświęcisz odpowiednią ilość czasu i pieniędzy na właściwe zaprojektowanie tego miejsca, będziesz mieć gwarancję osiągnięcia pewnego sukcesu. To oczywiste, że miejsce gdzie znajduje się recepcja jest wizytówką całej firmy, nie zależnie jaką branżą się zajmuje. Dlatego właśnie meble recepcja powinny być dobrane z rozmysłem i według wcześniej ustalonego projektu, aby całość pasowała do pełnej aranżacji wnętrz w firmie.

Jeżeli właściwie przemyślisz zakup mebli do recepcji, dobierzesz do nich odpowiednie dodatki, klient na pewno w takim wnętrzu będzie czuł się swobodnie i komfortowo, a to jego odczucie jest tutaj najistotniejsze. Tutaj liczy się każdy szczegół, wybór koloru mebli, dodatków oraz stylu w jakim zostanie urządzona recepcja. Jeżeli nie wiesz jak urządzić wnętrze recepcji, skorzystaj z pomocy architekta wnętrz.

Co to znaczy funkcjonalna recepcja?

Każda recepcja to miejsce przyjmowania klientów, dlatego pierwszym i najważniejszym meblem w tym wnętrzu powinno być odpowiedniej wielkości biurko. Jeżeli nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią, nie możemy wstawić dużego biurka, aby zajmowało całą przestrzeń, musimy wszystkie elementy rozmieścić według najważniejszych zasad urządzania wnętrz biurowych. Ważne aby biurko było wyposażone w odpowiednią ilość szafek i szuflad, aby osoba pracująca w recepcji miała gdzie przechowywać najważniejsze dokumenty.

Kolejne meble równie istotne, jakie powinny znaleźć się w recepcji to wygodne fotele i krzesła dla klientów, którzy zanim zostaną przyjęci w biurze, będą mieli gdzie oczekiwać na spotkanie. Jeżeli pomieszczenie, gdzie mieści się recepcja jest naprawdę duże, możemy także pomyśleć o stoliku, przy którym klienci będą mogli swobodnie napić się kawy. Nie zawsze jednak miejsce w firmie na tego rodzaju luksusy pozwala. W przypadku mniejszych powierzchni, wystarczy butla firmowa z wodą i jednorazowymi kubeczkami. Tego rodzaju wyposażenie także świadczy na korzyść firmy, która przyjmuje w recepcji swoich klientów.

Czy istnieją najlepsze meble do recepcji?

Nie ma jednego schematu na meble recepcja, biura i szafki do tego rodzaju pomieszczeń, warto jednak postawić przede wszystkim na funkcjonalność tego pomieszczenia. musi być ono wygodne dla osób pracujących w recepcji oraz dla przybywających klientów. Ważna jest przestrzeń, kontakt wzrokowy z klientem i możliwość przyjęcia wszystkich osób w wygodnych warunkach przy odpowiednim biurku recepcyjnym.

Obecnie na rynku możemy znaleźć bardzo wiele modelów biurek recepcyjnych, dlatego trudno jest wybrać jeden typ i powiedzieć że będzie się nadawał do każdego wnętrza firmowego. Biurko w recepcji nie jest tym samym biurkiem, jakie umieszczane są biurach. Jest to zazwyczaj dłuższa i wyższa lada recepcyjna, a jej optymalna wysokość wynosi około 100 centymetrów. Jeżeli osoby obsługujące recepcję pracują w pozycji siedzącej, wysokość biurka powinna wynosić 70 centymetrów.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych