Czwartek 22 luty
Małgorzaty, Marty, Piotra
RADOM aktualna pogoda

Sposoby na tańsze podręczniki szkolne

2022-07-18 14:24:00

Wakacje w pełni, nie myślimy o szkole, o podręcznikach, o wyprawce na kolejny rok szkolny. Jednak zakup podręczników i wyprawki szkolnej nie ominie rodziców żadnego ucznia i przed początkiem roku szkolnego trzeba będzie zmierzyć się z tym zadaniem.

Dużą zaletą zakupów w sieci jest oszczędność czasu

Nie odkładajmy zakupów na ostatnią chwilę

Zakupu podręczników nie warto odkładać na ostatnią chwilę. Tuż przed początkiem roku szkolnego w księgarniach może brakować niektórych podręczników, z pewnością będą kolejki, a ceny podręczników też mogą być wyższe. Wcześniejsze zakupy mają też tę zaletę, że koszty można rozłożyć na raty.

Jeżeli nie jesteśmy finansowo przygotowani na tak duży jednorazowy wydatek, część podręczników można kupić już teraz, a resztę w kolejnym miesiącu. Nie odczujemy tak bardzo dużego wydatku. Nie będziemy myśleć o podręcznikach przed rozpoczęciem roku szkolnego. 

Poza tym początek roku szkolnego to trudny czas dla domowego budżetu. Trzeba skompletować nie tylko podręczniki, ale też pozostałe elementy wyprawki.  

Zakupy w sieci

Świetnym rozwiązaniem jest kupowanie podręczników w sieci. Ceny podręczników często są absurdalnie wysokie. Księgarnie internetowe zazwyczaj mają niższe ceny niż księgarnie stacjonarne. Podręczniki można też kupić online np. w bee.pl. Dostępne są nie tylko w księgarniach, także w innych sklepach internetowych.  

Kupując online nie musimy dźwigać ciężkich podręczników ze sklepu. Przesyłka zostanie dostarczona przez kuriera prosto pod drzwi naszego mieszkania. Przy większych zakupach, np. przy zakupach kompletu podręczników przesyłkę otrzymamy gratis. 

Dużą zaletą zakupów w sieci jest oszczędność czasu. Nie trzeba tracić czasu na jeżdżeniu po księgarniach i szukaniu podręczników. Potrzebne podręczniki i inne książki można znaleźć w ciągu kilku minut. Internet umożliwia szybkie porównanie ofert różnych księgarni, dzięki czemu można wybrać ofertę najkorzystniejszą. 

Świetną opcją na zakup tańszych zakup podręczników jest zamówienie grupowe. Często przy zamówieniu określonej liczby książek księgarnie automatycznie udzielają nam rabatu. Warto więc wraz z rodzicami innych uczniów zamówić większą liczbę podręczników. Już nawet 10- czy 20-procentowa obniżka robi różnicę. 

Podręczniki używane 

Alternatywą dla tanich podręczników w księgarniach internetowych są podręczniki używane. Można je znaleźć w antykwariatach. Jednak książki używane mogą być w złym stanie, często są pogniecione, zniszczone.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych