Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

Soczewki kontaktowe całodobowe - czym są?

Artykuł sponsorowany 2021-12-01 08:52:00

Dzisiejszy rynek oferuje bardzo szeroki wybór soczewek kontaktowych. To dzięki temu każdy ich użytkownik może dobrać je, dostosowując całkowicie do swoich preferencji czy stylu życia. Kupimy zarówno soczewki jednodniowe, które pod koniec dnia lub po wyjściu z basenu musimy wyrzucić do kosza, jak i takie, które możemy użytkować bez przerwy przez cały miesiąc. Soczewki miesięczne całodobowe to niemałe ułatwienie dla wielu osób, które korzystają z takich rozwiązań. Co warto o nich wiedzieć? Czy można w nich spać? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekają w poniższym artykule. Zapraszamy do czytania!

Czym są soczewki całodobowe?

Gdy borykamy się z wadą wzroku, cieszenie się komfortem wyraźnego widzenia o każdej porze dnia i nocy wydaje się wręcz niemożliwa. Jednak to marzenie jest do spełnienia - soczewki całodobowe miesięczne pozwalają na całkowicie ostre widzenie bez przerwy. Świetnie sprawdzają się w przypadku osób, którym niejednokrotnie zdarza się zapomnieć o zdjęciu soczewek z oczu przed spaniem lub tych, które po prostu cenią sobie wygodę użytkowania.

Miesięczny tryb użytkowania pozwala na cieszenie się komfortowym widzeniem przez 30 dni bez konieczności wyjmowania i specjalnego przechowywania soczewek w specjalnym pudełku. Nie wymagają też większej pielęgnacji, ponieważ możemy zdjąć je dopiero po miesiącu użytkowania. Wielu specjalistów jednak zaleca mimo wszystko czyszczenie soczewek całodobowych miesięcznych przynajmniej raz w tygodniu, by mieć pewność, że bezpiecznie je użytkujemy.

Soczewki całodobowe - dla kogo?

Choć soczewki całodobowe miesięczne cieszą się niesłabnącą popularnością, to wciąż możemy zadać sobie pytanie, dla kogo będą one odpowiednie? Otóż są przeznaczone nie tylko dla osób, które mają krótkowzroczność czy nadwzroczność. Szeroki asortyment pozwala na dobranie odpowiedniego produktu także dla tych osób, które mają astygmatyzm czy też starczowzroczność. Najprościej mówiąc, soczewki całodobowe są przeznaczone przede wszystkim dla tych osób, dla których ważne jest zasypianie i budzenie się z wyraźnym obrazem przed oczami. Co więcej, sprawdzą się w przypadku tych z nas, którzy nie lubią noszenia okularów lub też mają na tyle dużą wadę wzroku, że po zdjęciu produktu z oczu widzą niewyraźnie i odczuwają dyskomfort.

Soczewki miesięczne całodobowe są zazwyczaj wybieranym produktem przez osoby, które pracują przez wiele godzin dziennie - na przykład na zmianach po 10-12 godzin jak pielęgniarki czy lekarze. Są zachwalane przez młodych rodziców, dla których częste wstawanie w nocy byłoby niemożliwe do pogodzenia z ciągłym zakładaniem i zdejmowaniem soczewek dla komfortu widzenia.

Soczewki miesięczne całodobowe

Soczewki przeznaczone do całodobowego noszenia przez miesiąc czasu są bezpiecznie w użytkowaniu zarówno przez dzień, jak i przez noc. Nieraz zadajemy sobie pytanie, czy można spać w soczewkach? Ogólnie rzecz biorąc, nie - jednak w przypadku tych całodobowych, absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie. To właściwie ich największa zaleta, dzięki której użytkownicy produktów tego typu najchętniej skłaniają się ku zakupowi. Soczewki całodobowe są komfortowym rozwiązaniem, dzięki któremu możemy cieszyć się wyraźnym widzeniem o każdej porze dnia i nocy. 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych