Środa 24 lipca
Kingi, Krystyny, Antoniego
RADOM aktualna pogoda

Popuszczamy wodze fantazji

Artykuł sponsorowany 2023-07-10 09:10:00

Wiele par, poszukując nowych bodźców i doznań, postanawia zaprosić do sypialni przeróżnego rodzaju akcesoria i zabawki dla dorosłych. Jest to trend coraz częściej spotykany, zarówno wśród par młodych, kojarzonych z fantazją i swobodą, jak i tych o dłuższym stażu czy też nawet wieku senioralnym. Na co zwrócić uwagę, jeśli „takie rzeczy” będą chodzić wam po głowie?

Jaki ma być cel zakupu?

Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co chcecie osiągnąć dzięki takiemu zakupowi. Nie chodzi tu tylko o proste pytanie, że „przyjemność”. Są pary, które borykają się z trudnościami w związkach i sądzą, że poszukiwanie sposobów na wzbogacenie życia erotycznego może je rozwiązań – tymczasem nie jest to dobra droga. Są takie, w których w wyniku wieku, chorób, niedyspozycji, spadku libido czy potencji, seksu zaczyna brakować. W tym przypadku np. wibratory erotyczne faktycznie są w stanie przynieść przyjemność, jednak nie zastąpią one wizyty u lekarza specjalisty. Dzięki nim można zidentyfikować problem i próbować przeciwdziałać również na inne sposoby.

W przypadku par, u których jedno z partnerów nie jest w stanie zaspokoić drugiego ze względu na brak umiejętności, treningu, wytrzymałości również „ratunkiem” mogą być zabawki erotyczne, ale nie oznacza to, że powinny być jedynym sposobem na przyjemność. Starajmy się, by jajeczko wibrujące czy inna zabawka dopełniała związek, a nie stawała się jedynym sposobem na miłe doznania. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, bo są i takie relacje, gdzie seksu nie ma całymi latami, a zabawka będzie używana w pojedynkę, przy braku udziału i wiedzy drugiej osoby.

Wypada porozmawiać

Jeśli czujecie chęć czy potrzebę wprowadzenia zabawek erotycznych do sypialni, to po odpowiedzeniu sobie na pytanie „po co”, powinniście porozmawiać z partnerem/ką. Przedstawić jej swoje oczekiwania, odpowiadając jednocześnie na pytanie o cel zakupu. Ważne, by szanować przy tym odczucia drugiej strony. Tłumacząc „po co”, nie można powiedzieć, że nie czuje się satysfakcji z obecnego życia erotycznego. Wypada stwierdzić, że chce się uczynić je lepszym dla obojga. Z kolei druga strona też nie powinna deprecjonować pomysłu partnera/ki i od razu go odrzucać.

Zdobycie się na taką rozmowę może być bardzo trudne, zwłaszcza gdy proponowane zabawki zahaczają o terytoria wykraczające poza dotychczasowe aktywności. Ponieważ seks powinien być konsensualny, to również z tego powodu przez „zaproszeniem” gościa do łóżka, warto omówić tę kwestię. Dobrym pomysłem może być także zbadanie potrzeb drugiej strony, zrobienie propozycji, zainspirowanie czymś, zaciekawienie. Może się okazać, że i on/ona ma ochotę na spełnienie fantazji.

Czym kierować się przy wyborze?

Osoby, które dopiero pierwszy raz mają kupić jakiś gadżet, zwykle nie wiedzą, co do czego dokładnie służy i jakich efektów oczekiwać. W takim wypadku dobrym pomysłem jest robienie zakupów online, co pozwala szybki sprawdzić różne opinie i relacje, znalezione w sieci. Sugerujemy także korzystać z uznanych producentów, cieszących się renomą, rozpoznawalnych, jak Satisfyer czy Toyz4lovers (https://www.erotino.pl/brand/5-toyz4lovers). Zwracajmy uwagę na jakość użytych materiałów, czy są one przyjazne dla ciała – np. żelowe akcesoria są odradzane, polecane natomiast silikonowe, metalowe, nawet szklane. Dużo lepsze będzie też kupowanie na platformach i w sklepach polskich, a nie bezpośrednio na azjatyckich, gdzie nie mamy pewności co do składu, materiałów czy spełnienia norm bezpieczeństwa.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych