Niedziela 3 grudnia
Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
RADOM aktualna pogoda

Ostatnia szansa na dodatek solidarnościowy

dm, ZUS 2020-08-18 10:01:00

O 1400 zł dodatku solidarnościowego można wystąpić jeszcze tylko do końca sierpnia. Świadczenie przysługuje osobom, które straciły pracę z powodu epidemii COVID-19.

Wniosek o dodatek solidarnościowy można złożyć do 31 sierpnia. Trzeba to zrobić przez internet, za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Świadczenie otrzymują osoby, z którymi po 15 marca 2020 roku pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub po tym terminie okresowa umowa o pracę uległa rozwiązaniu. Wnioskodawca musiał też podlegać ubezpieczeniom społecznym z umowy o pracę łącznie przez co najmniej 60 dni w 2020 roku.

Dodatek solidarnościowy wynosi 1400 zł miesięcznie i przysługuje od miesiąca złożenia wniosku. Można go było uzyskać za czerwiec, lipiec i sierpień.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w województwie mazowieckim wypłacił dotychczas ponad 26 tys. takich świadczeń na kwotę 34,8 mln zł. Sam Oddział ZUS w Radomiu zrealizował niemal 4,9 tys. przelewów na prawie 6,3 mln zł.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych