Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

Montaż HVAC - zakres usług Ventix Serwis

Artykuł sponsorowany 2022-08-01 15:01:12

Skrót „HVAC” często pojawia się w artykułach dotyczących instalacji wentylacyjnych budynków. Niestety, wciąż wiele osób nie wie co on oznacza. Zobaczmy, co dokładnie kryje się pod tym akronimem.

HVAC - co to jest?

Instalacje sanitarne występujące w nieruchomościach można podzielić na kilka rodzajów. Są to m.in. instalacje wodno-kanalizacyjne, instalacje przeciwpożarowe, instalacje gazowe, a w budynkach przemysłowych - systemy sprężonego powietrza czy systemy olejowe. Pewną grupą instalacji sanitarnych jest HVAC.

HVAC to słowo powstałe z pierwszych liter angielskich wyrazów „heating”, „ventilation” i „air conditioning”, które, w tłumaczeniu na język polski, oznaczają odpowiednio: „ogrzewanie”, „wentylacja” i „klimatyzacja”. HVAC to określenie branży inżynierii sanitarnej oraz określenie na zintegrowany system urządzeń.

Systemy HVAC są odpowiedzialne za poprawę jakości powietrza wewnątrz budynku, komfortową temperaturę, wilgotność oraz świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach. Zintegrowany system HVAC to system składający się z wielu podzespołów i realizujących te same zadania, które bez systemu HVAC są wykonywane przez niezależne od siebie instalacje. Systemy HVAC są w pełni zintegrowane i pracując jednocześnie, wzajemnie na siebie oddziałują, np. poprzez wykorzystanie w miejscu B energii, która została wyprodukowana w miejscu A. Z tego względu wszystkie elementy systemu HVAC muszą być odpowiednio zaprojektowane i optymalnie dobrane, aby wydajność i sprawność energetyczna całego systemu była wysoka.

Instalacje HVAC wykorzystywane są głównie w nowoczesnych, energooszczędnych budynkach, jednak można z powodzeniem zastosować także w nieruchomościach już istniejących.

HVAC - zalety

Prawidłowo zamontowany i działający system HVAC posiada wiele zalet:

• system HVAC sprawia, że jakość powietrza w pomieszczeniach jest znacznie lepsza,

• dzięki systemom HVAC możliwe jest jednoczesne doprowadzenie do budynku świeżego, i czystego z odpowiednią wilgotnością powietrza i utrzymywanie ciepła w jego wnętrzu,

• system HVAC odpowiada za zmniejszenie rachunków za energię elektryczną,

• system HVAC zapewnia ochronę przed gromadzeniem się nadmiernej wilgoci, jej kondensacją i zamarzaniem,

• niektóre rodzaje urządzeń wykorzystywanych w systemach HVAC mogą być używane w budynkach zamieszkiwanych przez alergików lub astmatyków,

• HVAC daje możliwość lokalnej regulacji temperatury,

• HVAC zapewnia komfort termiczny i lepsze samopoczucie osób będących w pomieszczeniu, ze względu na dopływ świeżego i oczyszczonego powietrza do pokoju.

Odpowiedni montaż HVAC gwarancją sukcesu

Aby systemy HVAC były sprawne i wydajne, muszą być odpowiednio zaprojektowane i zamontowane. Nawet najdrobniejszy błąd jednego komponentu może oddziaływać na resztę układu i powodować nieprawidłowości. Z tego względu tak ważny jest wybór firmy, która będzie odpowiedzialna za wykonanie systemu HVAC.

Sprawdzoną firmą świadczącą usługi montażu i serwisu klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania w województwach małopolskim i śląskim, a w szczególności w Jaworznie i okolicach jest przedsiębiorstwo Ventix Serwis. Firma Ventix Serwis rozpoczęła działalność w roku 2008 jako Ventix HVAC Tomasz Banaś Przemysław Pleń Sp.J.. Jej rozwój doprowadził do powstania współpracujących ze sobą firm:

• Ventix Serwis Tomasz Banaś Sp.J. - świadczy usługi w zakresie wykonywania i serwisu instalacji: klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania dla firm oraz klientów indywidualnych.

• Ventix Sp. z o.o. - wykonuje koncepcje, projekty oraz realizuje z sukcesem montaże instalacji wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania, komfortu, jak również duże przemysłowe instalacje HVAC. Ventix w swojej ofercie posiada również kompleksowe usługi serwisowe gwarancyjne i pogwarancyjne instalacji w wielkopowierzchniowych obiektach na terenie całego kraju, w szczególności południa.

Grupę Ventix tworzy zespół specjalistów, który kompleksowo i profesjonalnie wdraża systemy grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne od momentu powstania pomysłu, wykonania projektu poprzez realizację i serwis.

W czym może pomóc Ventix Serwis?

Firma Ventix Serwis świadczy usługi montażowe takie jak:

montaż układów automatycznej regulacji (AKPiA),

montaż central wentylacyjno-klimatyzacyjnych,

montaż klimatyzacji,

montaż agregatów wody lodowej,

montaż instalacji grzewczych (w tym m.in.: montaż centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego, montaż pomp ciepła). Kontakt do Ventix Serwis

Z Ventix Serwis można skontaktować się:

• telefonicznie: +48 519 344 823 oraz +48 32 753 05 50

• poprzez e-mail: kontakt@ventixserwis.pl

• korzystając z formularza kontaktowego na stronie https://www.ventixserwis.pl/kontakt/

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych