Środa 6 grudnia
Mikołaja, Jaremy, Leontyny
RADOM aktualna pogoda

Komunikat MEN: Zamów środki ochrony dla swojej szkoły

dm, mazowieckie.pl 2020-08-20 11:00:00

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca dyrektorów szkół i placówek oświatowych do składania zamówień na bezpłatne płyny do dezynfekcji oraz maski medyczne dla personelu szkolnego. Dostępny jest już odpowiedni formularz.

Zapas płynów i maseczek będzie przekazywany bezpłatnie przez Ministerstwo Zdrowia.

Formularz zamówienia będzie aktywny przynajmniej do 10 września 2020 br. Placówki z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego oraz pomorskiego będą mogły wypełnić formularz już od 17 sierpnia br. Pozostałe województwa mogą przesyłać formularze zgodnie z harmonogramem: 

od 18.08.2020 r. – lubelskie, śląskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie,
od 19.08.2020 r. – lubuskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie,
od 20.08.2020 r. – małopolskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie.

W razie problemów prosimy o kontakt mailowy: soi.szkoly@mz.gov.pl. Przed uzupełnieniem formularza prosimy przygotować numer RSPO szkoły, który jest niezbędny do prawidłowego wypełnienia zamówienia. W przypadku zespołów szkół w formularzy należy podać numer RSPO zespołu.

Dyrektorze, nie czekaj do ostatniej chwili z przesłaniem formularza. Wszystkie szkoły, które złożą formularz do 20 sierpnia br. otrzymają płyny i maseczki do 1 września br. Podmioty, które złożą zamówienia po 20 sierpnia br., otrzymają środki po 1 września.

Przypominamy również, że na stronie MEN dostępne są ogólne wytyczne GIS, MZ i MEN do szkół i placówek, które obowiązują od 1 września 2020 r., a także dodatkowe wytyczne dla dyrektorów, których szkoły znajdują się w strefie żółtej i czerwonej.

Więcej informacji, w tym najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi w związku z bezpiecznym powrotem uczniów do szkół.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych