Niedziela 2 kwietnia
Franciszka, Władysława, Urbana
RADOM aktualna pogoda

Filmy przyrodnicze - polecamy produkcje, przy których z pewnością się odprężysz

Artykuł sponsorowany 2022-05-17 15:27:00

Codzienne obowiązki często wiążą się ze stresującymi sytuacjami. Po ciężkim dniu pracy warto więc usiąść w wygodnym fotelu i zrelaksować się przy dobrej książce lub filmie. Telewizja internetowa umożliwia dostęp do setek produkcji z dowolnego urządzenia stacjonarnego lub mobilnego. W zależności od swoich preferencji możesz wybierać pomiędzy różnymi gatunkami filmowymi. Dziś przedstawiamy propozycje najciekawszych, odprężających filmów przyrodniczych.

Najciekawsze filmy przyrodnicze

Filmy przyrodnicze to rodzaj produkcji dokumentalnych, których przekaz dotyczy szeroko rozumianego środowiska naturalnego naszej planety. W przeciwieństwie do filmów fabularnych nie są one reżyserowane. Choć nie mają tradycyjnego scenariusza, nadal posiadają jednak element twórczej interpretacji ukazywanego na ekranie fragmentu rzeczywistości. Jakie filmy przyrodnicze warto uznać za godne polecenia? Poniżej przedstawiamy nasze propozycje.

Gdzie można obejrzeć najciekawsze filmy przyrodnicze? Jeśli nie chcesz śledzić ramówki telewizyjnej w oczekiwaniu na emisję, doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie jest telewizja internetowa. Umożliwia ona dostęp do różnorodnych produkcji na żądanie, zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych.

„Sól ziemi”

Czarno-biały dokument ukazujący sposób życia i pracy brazylijskiego fotografa Sebastiao Salgado. Podróżujący po całym świecie mężczyzna, w ciągu przeszło 40 lat udokumentował wiele miejsc, wydarzeń i ludzkich wizerunków. W swojej pracy często skupiał się na ukazywaniu piękna fauny i flory obecnych na danym terenie. Film niesie głębokie przesłanie dotyczące życia, przemijania oraz kształtu współczesnego świata.

„Niedźwiedzie – mistrzowie survivalu”

Niesamowita opowieść o olbrzymich, dzikich zwierzętach, które każdego dnia walczą o przetrwanie, zmagając się ze zmianami środowiska naturalnego. W filmie obserwujemy trzy gatunki ssaków: niedźwiedzie polarne, baribale i niedźwiedzie brunatne. Dokument został nakręcony na obszarze ich naturalnego występowania, czyli w Ameryce Północnej.

„Nasza planeta”

Film ukazujący niezwykłe miejsca na dalekich krańcach świata, które nie zostały dotąd dotknięte działalnością człowieka. Czym różnią się dziewicze tereny od obszarów, w których zasoby naturalne od lat są nadmiernie eksploatowane? Różnica jest widoczna na pierwszy rzut oka i możemy ją obserwować, podążając za czujnym okiem kamery.

„Czarnobyl – powrót natury”

Film dokumentalny ukazujący proces regeneracji środowiska naturalnego po katastrofie jądrowej w Czarnobylu, która miała miejsce 26 kwietnia 1986 roku. Odpowiada na pytania, czy radioaktywny pył wywołał zmiany genetyczne u zwierząt oraz jaka jest kondycja fauny i flory na obszarze wykluczenia, który ponad 30 lat temu został uwolniony od obecności człowieka.

„Gyamo – królowa gór”

Filmowe studium na temat życia jednego z zagrożonych gatunków. Ekipa wyrusza z kamerą w poszukiwaniu pantery śnieżnej Gyamo, która od jakiegoś czasu nie pokazuje się na terenie, który dotąd zamieszkiwała.

„Łowcy czarnych dziur”

Kamera towarzyszy grupie ponad 200 naukowców, którzy pracują nad uchwyceniem pierwszego w historii obrazu czarnej dziury. Misja była planowana przez ponad 10 lat i wymagała zaangażowania zaawansowanej techniki komputerowej. Obiekt zainteresowania badaczy znajduje się w odległości 26.000 lat świetlnych od Ziemi. Czy uda im się osiągnąć swój cel i dokonać przełomu w astronomii?

„Lód płonie”

Filmowy dziennik podróży grupy naukowców, którzy poprzez swoje doświadczenia starają się znaleźć sposób na powstrzymanie globalnego ocieplenia. Jak skutecznie zredukować emisję dwutlenku węgla, a w dalszej perspektywie całkowicie wyeliminować jego obecność w atmosferze? Jest to kluczowe dla przywrócenia równowagi klimatu naszej planety.

„Gunda”

Czarno-biały dokument ukazujący życie zwierząt hodowlanych na farmie. Tytułowa Gunda to świnia, która ma pod swoją opieką nowo narodzone prosięta. Towarzyszą jej dwie krowy oraz jednonogi kurczak. Zaskakujące ustawienie kamery pozwala widzowi obserwować wiejski krajobraz z perspektywy zwierzęcych bohaterów.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych