Wtorek 16 kwietnia
Bernadetty, Cecyliana, Kseni
RADOM aktualna pogoda

Emigracja a nauka dziecka

Artykuł sponsorowany 2022-05-24 16:01:00

Polskie rodziny, które decydują się na emigrację, często mierzą się z problemem edukacji swoich dzieci. Stają przed dylematem: jak kontynuować naukę dziecka, w oparciu o polską podstawę programową. Rodzice nie chcą zaniedbywać znajomości języka polskiego swoich dzieci. Mają również świadomość, że polska edukacja ma duży potencjał. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi edukacja domowa. W takim trybie nauczania dziecko może kontynuować naukę po polsku, nawet jeśli mieszka za granicą. Jak wygląda taka nauka? Tego dowiesz się w poniższym artykule.

Polska szkoła za granicą

Dziecko, które mieszka poza granicami Polski, wciąż może być zapisane do polskiej szkoły stacjonarnej. Obowiązek szkolny realizuje jednak na odległość, w trybie online. Jest to forma legalna, a dziecko jest pełnoprawnym uczniem. Otrzymuje legitymację szkolną, bierze udział w państwowych egzaminach, a po ich ukończeniu uzyskuje polskie świadectwo szkolne.

Nauka odbywa się online z pomocą interaktywnych narzędzi, takich jak platforma edukacyjna. Uczeń ma dostęp do wszystkich materiałów edukacyjnych, zgodnych z polską podstawą programową. Wybrana szkoła internetowa dostarcza dziecku wszystkich potrzebnych narzędzi, materiałów i rozwiązań, potrzebnych do nauki na odległość. Wśród nich także wykaz podręczników i lektur.

Nauka w edukacji domowej jest bardzo elastyczna i wygodna. Dziecko uczy się w swoim tempie, o dowolnej porze dnia. Dostęp do materiałów edukacyjnych jest nieograniczony. Dzięki temu z łatwością można pogodzić naukę z innymi obowiązkami.

Polska szkoła online umożliwia też uczniom kontakt z polskimi nauczycielami. Podczas cyklicznych webinarów dzieci mają możliwość powtórzenia materiału i zadawania pytań. Szkoła online odpowiada na wiele różnych potrzeb uczniów. Daje szansę na integrację z polskimi rówieśnikami i udział w ciekawych zajęciach pozalekcyjnych. Dzięki temu dziecko, nawet będąc poza Polską, ma stały kontakt z ojczyzną.

Jak wygląda nauka w edukacji domowe?

Nauka w edukacji domowej odbywa się w trybie online. Uczeń musi zostać zapisany do szkoły stacjonarnej w Polsce. Obowiązek szkolny realizuje jednak na odległość. Rolę nauczyciela dziecka przejmuje w tym wypadku rodzic. To duża odpowiedzialność. Pomocą może być polska szkoła za granicą. Miejsce, które oferuje kompleksowe wsparcie w nauce na odległość.

Nauka online musi opierać się na materiałach zgodnych z polską podstawą programową. Uczeń powinien mieć dostęp do narzędzi, które pomagają w codziennych obowiązkach. Interaktywna platforma edukacyjna, webinary z polskimi nauczycielami, możliwość integracji z innymi uczniami to rozwiązania, jakie powinna oferować dobra szkoła online. Dzięki nim nauka jest dobrze zorganizowana i satysfakcjonująca dla dziecka. Rodzic nie musi się natomiast martwić, czy dziecko realizuje podstawę programową zgodnie z planem.

Dla rodzin mieszkających za granicą, edukacja domowa jest szansą na pielęgnowanie znajomości języka polskiego. Dzięki szkole online, dzieci mają kontakt z polską kulturą. Rodzice, którzy wybierają dla swoich pociech polską edukację, inwestują w ich przyszłość. Dają dzieciom szansę na powrót do ojczyzny i kontynuację nauki w Polsce.

Czym różni się szkoła online od szkoły stacjonarnej?

Dziecko, które kształci się w szkole online, jest pełnoprawnym uczniem. Otrzymuje narzędzia i materiały edukacyjne zgodne z polską podstawą programową. Realizuje więc ten sam program, co jego rówieśnicy w placówkach stacjonarnych. Otrzymuje wykaz podręczników i lektur. Może uczyć się zarówno z interaktywnych narzędzi np. platformy edukacyjnej, jak i książek. Edukacja domowa jest bardzo elastyczna. Pozwala dziecku na naukę zgodną z jego potrzebami. Uczeń może realizować swoje obowiązki o dowolnym czasie, w dowolnym miejscu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

W szkole online dziecko uczy się na odległość, ale również ma możliwość integracji z polskimi rówieśnikami. Miejsca, które wspierają rodziców w edukacji domowej oferują również możliwość integracji i regularnych spotkań online. Polska szkoła za granicą to doskonały wybór dla rodzin mieszkających poza ojczyzną. Dzięki temu mogą zapewnić dzieciom kontakt z językiem polskim. Dać im szansę na kontynuację nauki w Polsce, jeśli w przyszłości podejmą decyzję o powrocie.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych